Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Nasz Tczew

Problem z odśnieżaniem chodników i ulic?

Mieszkanka Suchostrzyg zgłosiła nam problem oblodzonych chodników w swoim sąsiedztwie. Prezydent Tczewa przypomina, że w mieście różne chodniki mają różnych właścicieli, co oznacza, że nie za wszystkie odpowiada ZUK. Jeśli chodzi o ulice, to w Tczewie ich długość wynosi 200 km i z tego powodu ich odśnieżanie jest podzielone na etapy.

Od ponad tygodnia w Polsce utrzymuje się zimowa aura – jednego dnia jest mróz, innego odwilż i opady śniegu. To wszystko sprawia, że Zakład Usług Komunalnych ma pełne ręce roboty. Jedna z mieszkanek Suchostrzyg poinformowała nas o tym, że przewróciła się, ponieważ w jej sąsiedztwie są oblodzone osiedlowe uliczki i chodniki. Twierdzi, że służby odpowiednio nie zadziałały. W programie „Pytania do Prezydenta” do sprawy odniósł się Mirosław Pobłocki.

Prezydent informuje, że trudna sytuacja trwała tydzień. Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, więc opady śniegu i oblodzenia mogą się jeszcze powtórzyć. Włodarz zapewnia, że służby są w pełnej gotowości.

Prezydent tłumaczy, że kwestia zadbania o chodniki jest bardziej skomplikowana. Problem braku odśnieżenia warto zgłaszać konkretnemu administratorowi budynku, do którego przypisany jest chodnik.