Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

wodny plac zabaw
Nasz Tczew

Wodny plac zabaw w przyszłym roku

We wrześniu ubiegłego roku informowaliśmy, że w ramach rządowego programu Polski Ład miasto Tczew otrzymało dofinansowanie w wysokości 2,5 miliona złotych na budowę wodnego placu zabaw na niecce czyżykowskiej. Blisko pół roku zajęło przygotowanie projektu zadania, które będzie zrealizowane w przyszłym roku.

Na budowę wodnego placu zabaw tczewski samorząd otrzyma dofinansowanie w ramach PGR-owskiej ścieżki programu Polski Ład. Wybór padł na nieckę czyżykowską, gdzie etapami miasto inwestuje od kilku lat w infrastrukturę rekreacyjną. Są tu między innymi pumptracki dla rowerów typu bmx i hulajnóg, a w planie jest jeszcze tor rolkarski. W programie “Pytania do Prezydenta” Mirosław Pobłocki wyjaśniał jaka infrastruktura kryje się pod nazwą wodny plac zabaw.

Podczas programu prezydent ominął odpowiedź na pytanie – kiedy będzie zrealizowana inwestycja. Kilka dni później podczas lutowej sesji w sprawozdaniu podał terminy. Do 30 maja opracowany projekt powinien uzyskać pozwolenie na budowę. Termin jest odległy, bo dokumentacja musi zawierać operat wodno-prany zatwierdzony między innymi przez Wody Polskie. Zakończenie realizacji zadania planowane jest na czerwiec 2025 roku.