Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

drogi powiatowe
Nasz Tczew

Plany powiatu na inwestycje drogowe

Starosta tczewski Mirosław Augustyn powiedział, że powiat w tym roku będzie w Tczewie w ulicy 30 stycznia przeprowadzał dwie inwestycje – remont wiaduktu i budowę drogi rowerowej. Zapewnił również mieszkańców Starzęcina, że jeszcze tej zimy uzupełnione będą ubytki w drodze powiatowej w pobliżu tej miejscowości.

Największym zadaniem inwestycyjnym powiatu tczewskiego jest odbudowa mostu tczewskiego na Wiśle. Po kilkuletniej przerwie spowodowanej decyzjami wojewódzkiego konserwatora zabytków, starosta ma nadzieję wznowić to zadanie. W budżecie powiatu na ten rok przenaczone sa na ten cel 32 miliony złotych. W porgramie Pytania do Starosty pytaliśmy Mirosława Augustyna także o inne inwestycje drogowe. Tak jeszcze w grudniu mówił o remoncie wiaduktu nad torami w ciągu ulicy 30 stycznia w Tczewie.

Zapytaliśmy starostę czy w tym roku zostanie wybudowana droga rowerowa w ciągu ulicy 30 stycznia na odcinku od ronda do wiaduktu właśnie. Ponadto przy drogach powiatowych, po konsultacjach z burmistrzami i wójtami, zostaną w tym roku wybudowane chodniki.

Otrzymaliśmy maila od mieszkańca powiatu tczewskiego ze zdjęciami fatalnego stanu drogi powiatowej prowadzącej do miejscowości Starzęcin w gminie Subkowy. Drogę tę wyremontowano na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką 224 w Radostowie, jednak nie do końca. Zapytaliśmy starostę o możliwość bieżącego remontu kolejnego odcinka nawierzchni tej drogi.