Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Kolejne COVID-owe środki dla szpitala
Nasz Tczew

Kolejne COVID-owe środki dla szpitala

Szpitale Tczewskie otrzymały z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 ponad 320 tysięcy zł na zakup sprzętu medycznego. Wojewoda pomorski Dariusz Drelich i prezes placówki w ubiegłym tygodniu podpisali umowę.

Od stycznia wojewoda pomorski podpisał dwadzieścia jeden umów opiewających na kwotę ponad 27 mln zł, które dotyczą placówek medycznych w całym województwie. W ubiegłym tygodniu wojewoda rozdał kolejne środki. Największa pula wynosząca ponad 1,5 mln zł popłynie do Kociewskiego Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim. Dzięki temu placówka zyska m.in. przyłóżkowy aparat RTG, ultrasonograf czy zestaw endoskopowy. Z kolei Szpitale Tczewskie z najnowszej puli otrzymały ponad 320 tys. zł. Umowę podpisał prezes placówki Maciej Bieliński.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o tym, że szpital otrzymał za pośrednictwem wojewody ponad 820 tys. zł. Zewnętrzna winda będzie dotyczyła Oddziału Pediatrii i Oddziału Wewnętrznego. Jej koszt to 600 tys. zł. Dopytaliśmy prezesa, na jakim etapie jest realizacja tego zadania.

Fundusz Przeciwdziałania COVID-19 to środki pochodzące z Ministerstwa Zdrowia. Fundusz został ustanowiony ustawą z 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.