Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

dobrawa solo
Kultura Nasz Tczew

Orkiestra wiolonczel podczas solowego koncertu

Koncert wiolonczelistki Dobrawy Czocher był kolejnym wydarzeniem uświetniającym 75-lecie Państwowej Szkoły Muzycznej w Tczewie i 25-lecie filii tej placówki w Pelplinie. Artystka, która jest absolwentką tczewskiej szkoły, zaprezentowała materiał ze swojej debiutanckiej solowej płyty.


Dobrawa Czocher jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej im. Janiny Garści w Tczewie w klasie wiolonczeli Ludmiły Strzałkowskiej. Potem uczęszczała do średniej szkoły muzycznej w Gdańsku, studiowała na renomowanym Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie i w Niemczech. Następnie zbudowała imponującą karierę jako solistka, kameralistka i wiolonczelistka orkiestrowa.

Światową sławę w kręgu muzyki klasycznej przyniósł Dobrawie Czocher album „Inner Symphonies” bedący dziełem duetu wiolonczelistki z Tczewa z pianistką Hanną Rani. Płyta została wydana na całym świecie przez prestiżową wytwórnię Deutsche Grammophon. Artystki prezentowały ten materiał na europejskim tournee. Dobrawa niedawno postanowiła nagrać solowy album. W styczniu będzie on wydany przez Deutsche Grammophon, a niedawno zaprezentowała utwory z tej płyty w swoim rodzinnym mieście podczas koncertu na zaproszenie dyrektora szkoły muzycznej .Piotra Kowalkowskiego.