Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Szczęśliwie naznaczeni pasją

Studenci Tczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wygrali niedawno w ogólnopolskim konkursie – szóstych Oświęcimskich Spotkaniach Artystycznych Seniorów. Nasza grupa teatralna otrzymała nagrodę główną grand prix za spektakl zatytułowany ”Biuro do spraw szczęśliwie naznaczonych”. W miniony piątek tę komedię można było zobaczyć w Centrum Kultury i Sztuki.

Grupa licząca kilkunastu seniorów z Tczewa i okolicy działa od kilku lat pod kierunkiem Piotra Weintza. Jest on autorem i scenarzystą spektaklu ”Biuro ds. szczęśliwie naznaczonych”.
W październiku na największym polskim konkursie form artystycznych seniorów, organizowanym po raz szósty w Oświęcimiu, studenci Tczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku za tę prezentacje tej sztuki otrzymali nagrodę główną w kategorii małe formy teatralne oraz Grand Prix VI Oświęcimskich Spotkań Artystycznych Seniorów. Spektakl ukazuje w krzywym zwierciadle absurd urzędniczych przepisów, kampanii politycznych a także słabości i wad ludzkich.

Komedię zrealizowano w ramach projektu „Aktorzy Trzeciego Wieku zarażają dobrym humorem”, dofinansowanym przez Gminę Miejską Tczew i Powiat Tczewski. Koordynatorem działań była Maria Banna. Zapytaliśmy ją o występ konkursowy w Oświęcimiu

Spektakl zaprezentowany na scenie CKiS można określić mianem premiery, bo była to znacznie rozszerzona dłuższa forma, niż prezentacja konkursowa w Oświęcimiu. Publiczność nagrodziła zespół owacją, a w trakcie sztuki widzowie reagowali salwami śmiechu. Zapytaliśmy aktorów i reżysera dlaczego, ich zdaniem, spektakl tak spodobał się publiczności i został doceniony przez jurorów

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM