Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Szczęśliwie naznaczeni pasją

Studenci Tczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wygrali niedawno w ogólnopolskim konkursie – szóstych Oświęcimskich Spotkaniach Artystycznych Seniorów. Nasza grupa teatralna otrzymała nagrodę główną grand prix za spektakl zatytułowany ”Biuro do spraw szczęśliwie naznaczonych”. W miniony piątek tę komedię można było zobaczyć w Centrum Kultury i Sztuki.

Grupa licząca kilkunastu seniorów z Tczewa i okolicy działa od kilku lat pod kierunkiem Piotra Weintza. Jest on autorem i scenarzystą spektaklu ”Biuro ds. szczęśliwie naznaczonych”.
W październiku na największym polskim konkursie form artystycznych seniorów, organizowanym po raz szósty w Oświęcimiu, studenci Tczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku za tę prezentacje tej sztuki otrzymali nagrodę główną w kategorii małe formy teatralne oraz Grand Prix VI Oświęcimskich Spotkań Artystycznych Seniorów. Spektakl ukazuje w krzywym zwierciadle absurd urzędniczych przepisów, kampanii politycznych a także słabości i wad ludzkich.

Komedię zrealizowano w ramach projektu „Aktorzy Trzeciego Wieku zarażają dobrym humorem”, dofinansowanym przez Gminę Miejską Tczew i Powiat Tczewski. Koordynatorem działań była Maria Banna. Zapytaliśmy ją o występ konkursowy w Oświęcimiu

Spektakl zaprezentowany na scenie CKiS można określić mianem premiery, bo była to znacznie rozszerzona dłuższa forma, niż prezentacja konkursowa w Oświęcimiu. Publiczność nagrodziła zespół owacją, a w trakcie sztuki widzowie reagowali salwami śmiechu. Zapytaliśmy aktorów i reżysera dlaczego, ich zdaniem, spektakl tak spodobał się publiczności i został doceniony przez jurorów

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 – Kociewie - kraina wśród lasów, jezior i rzek

  Z naszego archiwum. Program o walorach Kociewia z 2004 roku

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Relacja z niedzielnej mszy z kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Turzu (godz. 11.15)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (14 stycznia 2020 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 29

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (17 stycznia 2020)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od kuchni

  Rozmowa z szefami lokalnych sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz z prezesem Szpitali Tczewskich na temat organizacji oraz efektów wielkiej społecznej zbiórki pieniędzy (15 stycznia 2020 r.)

 • 20:15 – Nocne Balladowanie 2012

  Festiwal Ballads Of Europe na Zamku Królewskim w Niepołomicach - koncert Pawła Orkisza z zespołem oraz zaproszonych gości - część 1

 • 21:50 – Nocne Balladowanie 2012

  Festiwal Ballads Of Europe na Zamku Królewskim w Niepołomicach - koncert Pawła Orkisza z zespołem oraz zaproszonych gości - część 2

 • 23:10 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM