Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Szpital i jego kondycja

O potrzebach i kondycji finansowej szpitala powiatowego mówiono podczas ostatniej sesji rady powiatu, w czasie której Maciej Bieliński, prezes spółki szpitale tczewskie zaprezentował funkcjonowanie placówki.

Niezadowalająca kondycja finansowa szpitala powiatowego oraz jego pilnych potrzeb jest od dłuższego czasu głównym tematem komentowanym nie tylko w kuluarach starostwa. Problemowi temu poświęcono obrady dwóch komisji rady powiatu, nad nim pochylono się również podczas ostatniej wrześniowej sesji rady powiatu. Maciej Bieliński, prezes spółki, gość spotkania zreferował temat związany z funkcjonowaniem placówki oraz przypomniał: że misją szpitala jest zapewnienie pacjentom powiatu tczewskiego kompleksowej obsługi medycznej a wizją szpitala jest świadczenie kompleksowych usług na terenie powiatu, godząc dobro pacjentów z rachunkiem ekonomicznym szpitala. No właśnie jak to pogodzić, skoro zobowiązania tczewskiego szpitala wynoszą blisko 4 miliony złotych, do tego dochodzą potrzeby na modernizację i doposażenie w wysokości około miliona. Jak na razie szpital odnotowuje straty. Choć zapaliło się niewielkie światełko w tunelu, bo w czerwcu strata wyniosła 2,9 mln zł, miesiąc później 2,8 mln, a w sierpniu 2,6.

 

Prezes Maciej Bieliński zapewniał, że bezpieczeństwo pacjentów nie jest w żaden sposób zagrożone. Dodał też, że z własnych środków i w systemie gospodarczym na bieżąco wykonywane są drobne remonty. Pilnie trzeba naprawić przeciekający dach chirurgii i wymalować sale na ginekologii. Szpital posiada obecnie 347 łóżek. W placówce pracuje 153 lekarzy i 263 pielęgniarki, 20 ratowników medycznych – a w sumie, licząc pozostałych pracowników, blisko 700 osób.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 - III Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy

  Relacja z trzeciego rajdu rowerowego po Kociewiu i Powiślu, który odbył się 22-23 lipca 2017 r.

 • 18:00 - Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 11:30 w kościele św. Małgorzaty w Bzowie koło Warlubia

 • 19:00 - ZWiK - nowocześnie o wodzie i ściekach

  Program na temat Zakładu Wodociągów i Kanalizacji (2019)

 • 19:05 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 - Tu stacja Tczew: Olaf Lubaszenko

  Aktor Olaf Lubaszenko na antenie Radia Tczew 100,8 FM opowiada o kręconym w Tczewie filmie pt. "Futro z misia"

 • 19:50 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM