Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Szpital i jego kondycja

O potrzebach i kondycji finansowej szpitala powiatowego mówiono podczas ostatniej sesji rady powiatu, w czasie której Maciej Bieliński, prezes spółki szpitale tczewskie zaprezentował funkcjonowanie placówki.

Niezadowalająca kondycja finansowa szpitala powiatowego oraz jego pilnych potrzeb jest od dłuższego czasu głównym tematem komentowanym nie tylko w kuluarach starostwa. Problemowi temu poświęcono obrady dwóch komisji rady powiatu, nad nim pochylono się również podczas ostatniej wrześniowej sesji rady powiatu. Maciej Bieliński, prezes spółki, gość spotkania zreferował temat związany z funkcjonowaniem placówki oraz przypomniał: że misją szpitala jest zapewnienie pacjentom powiatu tczewskiego kompleksowej obsługi medycznej a wizją szpitala jest świadczenie kompleksowych usług na terenie powiatu, godząc dobro pacjentów z rachunkiem ekonomicznym szpitala. No właśnie jak to pogodzić, skoro zobowiązania tczewskiego szpitala wynoszą blisko 4 miliony złotych, do tego dochodzą potrzeby na modernizację i doposażenie w wysokości około miliona. Jak na razie szpital odnotowuje straty. Choć zapaliło się niewielkie światełko w tunelu, bo w czerwcu strata wyniosła 2,9 mln zł, miesiąc później 2,8 mln, a w sierpniu 2,6.

 

Prezes Maciej Bieliński zapewniał, że bezpieczeństwo pacjentów nie jest w żaden sposób zagrożone. Dodał też, że z własnych środków i w systemie gospodarczym na bieżąco wykonywane są drobne remonty. Pilnie trzeba naprawić przeciekający dach chirurgii i wymalować sale na ginekologii. Szpital posiada obecnie 347 łóżek. W placówce pracuje 153 lekarzy i 263 pielęgniarki, 20 ratowników medycznych – a w sumie, licząc pozostałych pracowników, blisko 700 osób.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 - Dni Ziemi Tczewskiej 2015

  Z naszego archiwum. Impreza plenerowa na Bulwarze Nadwiślańskim w Tczewie

 • 18:00 - Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 7.45 w kościele św. Józefa w Tczewie

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (21 maja 2019 r.)

 • 19:40 - Temat Tygodnia. Pierwsza pomoc

  Redaktor Sylwia Leszka, wraz z ratownikiem Tomaszem Korowajem oraz Zbigniewem Rzepką ze straży pożarnej, będzie rozmawiała o zasadach udzielania pierwszej pomocy

 • 20:10 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM