Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Szpital i jego kondycja

O potrzebach i kondycji finansowej szpitala powiatowego mówiono podczas ostatniej sesji rady powiatu, w czasie której Maciej Bieliński, prezes spółki szpitale tczewskie zaprezentował funkcjonowanie placówki.

Niezadowalająca kondycja finansowa szpitala powiatowego oraz jego pilnych potrzeb jest od dłuższego czasu głównym tematem komentowanym nie tylko w kuluarach starostwa. Problemowi temu poświęcono obrady dwóch komisji rady powiatu, nad nim pochylono się również podczas ostatniej wrześniowej sesji rady powiatu. Maciej Bieliński, prezes spółki, gość spotkania zreferował temat związany z funkcjonowaniem placówki oraz przypomniał: że misją szpitala jest zapewnienie pacjentom powiatu tczewskiego kompleksowej obsługi medycznej a wizją szpitala jest świadczenie kompleksowych usług na terenie powiatu, godząc dobro pacjentów z rachunkiem ekonomicznym szpitala. No właśnie jak to pogodzić, skoro zobowiązania tczewskiego szpitala wynoszą blisko 4 miliony złotych, do tego dochodzą potrzeby na modernizację i doposażenie w wysokości około miliona. Jak na razie szpital odnotowuje straty. Choć zapaliło się niewielkie światełko w tunelu, bo w czerwcu strata wyniosła 2,9 mln zł, miesiąc później 2,8 mln, a w sierpniu 2,6.

 

Prezes Maciej Bieliński zapewniał, że bezpieczeństwo pacjentów nie jest w żaden sposób zagrożone. Dodał też, że z własnych środków i w systemie gospodarczym na bieżąco wykonywane są drobne remonty. Pilnie trzeba naprawić przeciekający dach chirurgii i wymalować sale na ginekologii. Szpital posiada obecnie 347 łóżek. W placówce pracuje 153 lekarzy i 263 pielęgniarki, 20 ratowników medycznych – a w sumie, licząc pozostałych pracowników, blisko 700 osób.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1472), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 07:35 - Spotkanie znamienitych tczewian - część 1

  Z naszego archiwum. Wybitni tczewianie opowiadają o swoich korzeniach i karierze - występują m.in. Grzegorz Ciechowski, Grzegorz Kołodko. Materiał archiwalny z 1997 roku (część 1)

 • 08:35 - Roztańczone skrzypce

  Koncert w CKiS w wykonaniu uczestników XII Międzyszkolnych Warsztatów Skrzypcowych Szkół Muzycznych (2018)

 • 09:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1472), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 09:35 - Spotkanie znamienitych tczewian - część 2

  Z naszego archiwum. Wybitni tczewianie opowiadają o swoich korzeniach i karierze - występują m.in. Grzegorz Ciechowski, Grzegorz Kołodko. Materiał archiwalny z 1997 roku (część 2)

 • 10:40 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 12:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1472), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 12:35 - Wiec Solidarności w Tczewie

  Z naszego archiwum. Wystapienia na placu Hallera na wiecu Solidarności z 1989 roku

 • 13:20 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM