Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Szpital otrzymał laparoskop

Są już pierwsze efekty współpracy między miastem a starostwem. Za przekazane szpitalowi pieniądze miejskie lecznica została wyposażona w laparoskop.

 

To była bardzo ważna chwila dla lekarzy szpitala w Tczewie i pacjentów, gdyż w środę 14 lutego placówka została wyposażona w laparoskop. A udało się to dzięki przekazanym starostwu środkom miejskim.

Laparoskop trafił na salę operacyjną oddziału chirurgicznego. Chirurgia laparoskopowa i ręcznie wspomagana chirurgia laparoskopowa są minimalnie inwazyjnymi procedurami powszechnie stosowanymi w leczeniu chorób przewodu pokarmowego – podkreślił Mirosław Trocha ordynator tego oddziału, zarazem dyrektor ds. medycznych. Ponadto osoby, które poddają się takim zabiegom jak laparoskopia mogą odczuwać mniej bólu, blizny po operacji są mniejsze i szybciej wracają do zdrowia. Jest to niezwykle potrzebny sprzęt nie tylko w chirurgii, wyliczał ordynator Trocha.

W ciągu roku na oddziale chirurgicznym wykonuje się laparoskopem około 30 procent wszystkich operacji. A czego jeszcze brakuje i o co szpital chciałby się wzbogacić – zapytaliśmy Mirosława Trochę.

Prezes szpitala Maciej Bieliński podziękował prezydentowi Tczewa oraz przewodniczącemu Rady Miasta za pomoc w sfinansowaniu potrzebnego sprzętu.

Nie mógł się do tego nie odnieść starosta tczewski. Tym bardziej, że płynność finansowa leży w gestii zarządu spółki szpitali i rady nadzorczej a właścicielem placówki jest starostwo powiatowe.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1472), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 07:35 - Spotkanie znamienitych tczewian - część 1

  Z naszego archiwum. Wybitni tczewianie opowiadają o swoich korzeniach i karierze - występują m.in. Grzegorz Ciechowski, Grzegorz Kołodko. Materiał archiwalny z 1997 roku (część 1)

 • 08:35 - Roztańczone skrzypce

  Koncert w CKiS w wykonaniu uczestników XII Międzyszkolnych Warsztatów Skrzypcowych Szkół Muzycznych (2018)

 • 09:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1472), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 09:35 - Spotkanie znamienitych tczewian - część 2

  Z naszego archiwum. Wybitni tczewianie opowiadają o swoich korzeniach i karierze - występują m.in. Grzegorz Ciechowski, Grzegorz Kołodko. Materiał archiwalny z 1997 roku (część 2)

 • 10:40 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 12:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1472), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 12:35 - Wiec Solidarności w Tczewie

  Z naszego archiwum. Wystapienia na placu Hallera na wiecu Solidarności z 1989 roku

 • 13:20 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM