Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Szpital otrzymał laparoskop

Są już pierwsze efekty współpracy między miastem a starostwem. Za przekazane szpitalowi pieniądze miejskie lecznica została wyposażona w laparoskop.

 

To była bardzo ważna chwila dla lekarzy szpitala w Tczewie i pacjentów, gdyż w środę 14 lutego placówka została wyposażona w laparoskop. A udało się to dzięki przekazanym starostwu środkom miejskim.

Laparoskop trafił na salę operacyjną oddziału chirurgicznego. Chirurgia laparoskopowa i ręcznie wspomagana chirurgia laparoskopowa są minimalnie inwazyjnymi procedurami powszechnie stosowanymi w leczeniu chorób przewodu pokarmowego – podkreślił Mirosław Trocha ordynator tego oddziału, zarazem dyrektor ds. medycznych. Ponadto osoby, które poddają się takim zabiegom jak laparoskopia mogą odczuwać mniej bólu, blizny po operacji są mniejsze i szybciej wracają do zdrowia. Jest to niezwykle potrzebny sprzęt nie tylko w chirurgii, wyliczał ordynator Trocha.

W ciągu roku na oddziale chirurgicznym wykonuje się laparoskopem około 30 procent wszystkich operacji. A czego jeszcze brakuje i o co szpital chciałby się wzbogacić – zapytaliśmy Mirosława Trochę.

Prezes szpitala Maciej Bieliński podziękował prezydentowi Tczewa oraz przewodniczącemu Rady Miasta za pomoc w sfinansowaniu potrzebnego sprzętu.

Nie mógł się do tego nie odnieść starosta tczewski. Tym bardziej, że płynność finansowa leży w gestii zarządu spółki szpitali i rady nadzorczej a właścicielem placówki jest starostwo powiatowe.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 - Dni Ziemi Tczewskiej 2015

  Z naszego archiwum. Impreza plenerowa na Bulwarze Nadwiślańskim w Tczewie

 • 18:00 - Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 7.45 w kościele św. Józefa w Tczewie

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (21 maja 2019 r.)

 • 19:40 - Temat Tygodnia. Pierwsza pomoc

  Redaktor Sylwia Leszka, wraz z ratownikiem Tomaszem Korowajem oraz Zbigniewem Rzepką ze straży pożarnej, będzie rozmawiała o zasadach udzielania pierwszej pomocy

 • 20:10 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM