Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Radni pytają posła o Most Tczewski
Nasz Tczew

Radni pytają posła o Most Tczewski

Wciąż nie ma dobrych wiadomości na temat kontynuowania odbudowy Mostu Tczewskiego. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Tczewskiego radni zaapelowali do posła Kazimierza Smolińskiego. Proszą go o odpowiedź na pytanie, kiedy jego obietnica na temat mostu zostanie spełniona. Zwróciliśmy się do biura poselskiego z prośbą o komentarz, jednak go nie otrzymaliśmy.

Pod koniec kwietnia na zdalnej sesji Rady Powiatu Tczewskiego radny Andrzej Demski jako pierwszy poruszył temat przedłużającej się przerwy w obudowie Mostu Tczewskiego. Swoje słowa skierował do posła Kazimierza Smolińskiego, który od wielu lat działa w sprawie odbudowy zabytku.

Słowa radnego Demskiego i Pawluska skomentował brat posła, radny Stanisław Smoliński. Z kolei starosta Mirosław Augustyn skomentował wymianę zdań między radnymi w programie „Pytania do Starosty”.

Przypomnijmy, że Ministerstwo Infrastruktury rozlicza drugi etap odbudowy mostu od czerwca ubiegłego roku. Z kolei prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie rzekomego zniszczenia zabytku. Starosta informuje, że nadal w tych kwestiach brak jest rozstrzygnięcia. Dobra wiadomość z kolei jest taka, że prawdopodobnie dzięki apelom inicjatorów akcji #MostTczewskiJakWesterplatte uda się stworzyć dokumentację przebudowy przęseł od strony Lisewa według wariantu historycznego.

Z prośbą o komentarz zwróciliśmy się do biura poselskiego Kazimierza Smolińskiego. Odpowiedzi nie otrzymaliśmy.