Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Zygmunta przebudowa
Nasz Tczew

Ostatni etap przebudowy ulicy Zygmunta Starego

Późną wiosną ubiegłego roku rozpoczęła się modernizacja ulicy Zygmunta Starego. Przebudowa głównej drogi osiedla Prątnica jest na końcowym etapie. Jeśli pogoda pozwoli – zakończy się w lutym.


Przebudowa tej blisko 400 metrowe miała pierwotnie zakończyć się w listopadzie ubiegłego roku. Modernizacja jest kompleksowa. W efekcie przebudowy ulica ma nowe nawierzchnie drogi i chodników oraz oświetlenie, wymieniono również podziemne sieci mediów, w tym wymagającą najgłębszych prac – kanalizację przeciwdeszczową. Jak to często bywa przy pracach podziemnych – projekt wymagał korekt, dlatego wykonawca otrzymał zgodę na przedłużenie prac o trzy miesiące.

Latem i jesienią ubiegłego roku prace skoncentrowały się na części od strony ulicy Królowej Marysieńki do skrzyżowania z ulica Żwirki. Ten etap jest już zakończony. kierownik Miejskiego Zarządu Dróg Marcin Górny powiedział nam, że część przebudowy Zygmunta Starego od skrzyżowania z ulicą Żwirki do ulicy Jagiellońskiej również bliski jest zakończenia.

Kompleksowa modernizacja ulicy jest możliwa dzięki dofinansowaniu inwestycji z programu rządowego Polski Ład w wysokości 5 milionów złotych. Miejski samorząd dołożył do inwestycji jeszcze ponad 1 milion 100 tysięcy.