Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Tczewscy saksofoniści w Zagłębiu

W Zagłębiu Artystycznym Centrum Kultury i Sztuki wystąpiły zespoły, w których grają tczewscy saksofoniści. Grupa Flywhell z Karolem Pieczewskim w składzie to przedstawiciel młodego pokolenia. Formacja Adam Wendt & Friends zaprezentowała materiał w z płyty “Rhythm & Jazz”.

W Tczewie poznaliśmy już kilka wcieleń formacji Adam Wendt & Friends. Znany saksofonista pochodzący z naszego miasta tym razem zaprosił do współpracy muzyków ze ścisłej czołówki polskiej sceny jazzowej, z ogromnym doświadczeniem i dorobkiem artystycznym, by realizować ambitny projekt o nazwie „Rhythm & Jazz”. Płyta nosząca taki tytuł wydano w 2018 roku i została entuzjastycznie przyjęta przez krytyków.
Niespotykana nazwa tego stylu i sposób grania odzwierciedlają dokładnie to co można usłyszeć. Zespół prezentuje akustyczny nurt muzyki jazzowej z mocno zaznaczonymi korzeniami rhythm&bluesowymi. Pełen słowiańskiej ekspresji repertuar to program autorski Adama Wendta. W Zagłębiu Artystycznym Wendtowi towarzyszyli pianista Wojciech Niedziela, basista Zbigniew Wrombel i perkusista Marcin Jahr, a także grający na trąbce syn Ignacy Wendt.

Flywheel to formacja, w której swoje muzyczne pasje spełnia znany z występów w Harcerskiej Orkiestrze Dętej saksofonista Karol Pieczewski. Tczewianin wraz z rówieśnikami tworzą zespół grający utwory instrumentalne, łączące elementy muzyki filmowej, rockowej i elektronicznej. Pracują wspólnie od kilku lat, czego efektem jest jest kilkanaście utworów. Już wkrótce ma ujrzeć światło dzienne ich pierwsza płyta. Założycielem formacji jest gitarzysta Mikołaj Mrozik. Ich występ poprzedzający koncert zespołu Adam Wendt & Friends został przyjęty przez tczewską publicznośc z dużym entuzjazmem.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 – Niech Żyje Ogród, odcinek 10

  Magazyn ogrodniczy. Odcinek o pielęgnacji bylin

 • 17:50 – Magazyn Abonenta TVK Telkab

  Informacje Telewizji Kablowej Telkab o nowościach i zmianach ważnych dla abonentów oraz ciekawostkach dostępnych w sieci TVK (czerwiec 2020)

 • 18:00 – Msza Święta

  PREMIERA! Retransmisja uroczystej okolicznościowej mszy świętej odprawionej w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (07 czerwca, godz. 09:30)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (2 czerwca 2020 r.)

 • 19:50 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 1 czerwca 2020)

 • 20:00 – Pytania do Starosty

  Starosta tczewski Mirosław Augustyn w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 2 czerwca 2020 r.)

 • 20:30 – Matura 1995 i 1996

  Z naszego archiwum: Matura 1995 i 1996. Zobacz relację sprzed 25 lat, jak wyglądały egzaminy maturalne w tczewskich szkołach.

 • 21:05 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM