Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

nagrody sportowców 2022
Nasz Tczew

Nagrodzono tczewskich sportowców i trenerów

W sali obrad rady miasta odbyła się uroczystość wręczenia nagród prezydenta. Uhonorowano 29 sportowców z Tczewa i dziewięciu trenerów za osiągnięcia w 2022 roku. Łączna pula nagród wyniosła ponad 56 tysięcy złotych.

Nagrodzono finansowo tych sportowców, którzy zdobywali medale na zawodach co najmniej o randze mistrzostw Polski. Nagrodzono również trenerów medalistów. Regulamin określa, że nagrody przyznawane są sportowcom dyscyplin olimpijskich w kategoriach wiekowych dziecięcych i młodzieżowych. Dlatego w gronie nagrodzonych nie znalazł się na przykład tczewianin Mateusz Biskup, który w ubiegłym roku wywalczył mistrzostwo świata w wioślarstwie.

Nagrody wręczał wiceprezydent Adam Urban, który podkreślił, że młodzi tczewianie poprzez sport promują nasze miasto i zasłużyli na wsparcie.


W gronie 29 nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele sześciu dyscyplin. Uhonorowano siedmioro wioślarzy, po sześciu przedstawicieli boksu, karate i pięcioboju nowoczesnego, także dwoje pływaków i dwie tczewskie tenisistki ziemne. Niedawnej ćwierćfinalistki Australian Open Weroniki Ewald, z powodu choroby zabrakło na uroczystości. Swoją nagrodę odebrała Daria Górska, która w ubiegłym roku odnosiła sukcesy na mistrzostwach Polski, a już w tym roku obroniła tytuł mistrzyni w halowych mistrzostwach Polski juniorek.

Sześć nagród trafiło do zawodników Sportowego Klubu Karate Senshi Tczew. Prezes i trener klubu Arkadiusz Stubba był zadowolony z minionego sezonu.

UKS Dwójka Tczew prowadzi sekcje pływackie i pięcioboju nowoczesnego, w ramach tej drugiej osiąga znaczące sukcesy, o które zapytaliśmy trenera Mariusza Maruta.