Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

sadowa osiedle
Nasz Tczew

TTBS zbuduje mieszkania na wynajem

Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zamierza zaoferować nowe mieszkania na wynajem. Nieduże osiedle ma powstać przy ulicy Sadowej w sąsiedztwie siedziby prokuratury. Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się budowa pierwszego budynku.

Decyzja o budowie w tym miejscu osiedla zapadła jesienią 2019 roku. Lokalizacja dla mieszkańców Tczewa może być zaskakująca, bowiem przy tym odcinku ulicy Sadowej praktycznie nie ma zabudowy mieszkaniowej. Trzy bloki wielomieszkaniowe z niezbędną infrastrukturą, na przykład parkingami, mają powstać w sąsiedztwie budynku prokuratury. Obok działalność gospodarcza, z drugiej strony tory kolejowe. Można powiedzieć, że ten teren jest na uboczu, ale pozytywne jest to, że blisko stąd do sklepów i węzła transportowego z dworcem PKP. Pierwszy etap inwestycji prowadzonej przez Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ma ruszyć w tym roku. Prezes TTBS Arkadiusz Woźniak czeka na pozwolenie na budowę pierwszego budynku.

Chociaż prezes TTBS jeszcze nie chce mówić o kosztach pierwszego etapu i nie określa konkretnego dokładnego terminu, to zakłada, że inwestycja rozpocznie się w tym roku, a zakończy w przyszłym.

Pierwszy budynek będzie wybudowany przy samej ulicy Sadowej, obok prokuratury. Kolejne bloki zbudowane mają być w głębi i będą musiały mieć zapewniony dojazd. Władze Tczewa pradopodobnie będa zmuszone wybudować więc drogę. Ciekawe czy będzie ona w przyszłości bezpośrednio połączona z ulicą Dworcową przy węźle transportowym?