Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Tłumy tczewian na nowym lodowisku

W sobotę wystartowało kryte lodowisko. Inwestycja za blisko trzy i pół miliona złotych ucieszyła mieszkańców Tczewa i okolicy. W pierwszych dniach pojawiły się tłumy, za biletami trzeba było czekać w długiej kolejce.

Uroczyste otwarcie lodowiska połączono z pokazami łyżwiarskich dyscyplin sportowych. Jako pierwsi testowali taflę nowego tczewskiego obiektu hokeiści. Towarzyski mecz rozegrały zespoły Gryfa Tczew i Bombers Malbork. Było na co popatrzeć. Stworzyli dynamiczne widowisko – ostre wejścia szybkie zagrania, bramki i parady bramkarzy. Wszystko zakończyła seria rzutów karnych. Zespoły znają się z rozgrywek amatorskiej regionalnej ligi hokeja, jaka rozgrywana jest w malborku. Spotkanie toczyło się w przyjaznej atmosferze.

Później pojawiły się na lodowisku zawodniczki uprawiające łyżwiarstwo figurowe. Pokaz tej dyscypliny sportu spodobał się osobom oczekującym na pierwsze wejście na lód. Zanim udostępniono obiekt przeprowadzono jeszcze łyżwiarskie zabawy łyżwiarskie dla dzieci. Były slalomy, wyścigi, konkurencje sprawnościowe i hokejowe.

Na pierwszych godzinach nowo otwartego obiektu pojawiły się tłumy. Już pierwszego i drugiego dnia z wejścia na lodowisko skorzystało blisko tysiąc osób. Mieszkańców Tczewa i okolicy nie zrażała długa kolejka do kasy. Dyrektor Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji Andrzej Błaszkowski powiedział nam o obiekcie, jego wyposażeniu i jak będzie funkcjonował.

Obiekt jest dobrze wyposażony. W wypożyczalni dostepnne sa łyżwy, sprzęt hokejowy- kije, kaski, ochraniacze, trzy syntetyczne komplety do gry w curling, sprzęt dla początkujących. Zaplecze techniczne również powinno zadowolić użytkowników – dobrej jakosci rolba, czyli urządzenie mrożące i wyrównujące lód, także tablica świetlna z systemem do obsługi zawodów, monitoring i automatyczna szlifierka do ostrzenia łyżew.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 – XX Powiatowy Turniej KGW

  Z archiwum TeTki. Turniej Kół Gospodyń Wiejskich z 2016 r.

 • 18:00 – Msza Święta

  PREMIERA! Msza święta odprawiona w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (29 grudnia, godz. 12.30)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Wiceprezydent Tczewa Adam Burczyk w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (21 stycznia 2020 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 30

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (24 stycznia 2020)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. BIO-odpady i obowiązkowa segregacja

  Rozmowa na temat obowiązkowej segregacji odpadów komunalnych oraz o zmianach, jakie zostały wprowadzone od stycznia 2020 roku, czyli o BIO-odpadach. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Adam Burczyk oraz Marcin Cejer (22 stycznia 2020 r.)

 • 20:20 – In Memoriam 2015. Konkurs

  X Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego (cz. 1)

   

 • 21:30 – In Memoriam 2015. Konkurs

  X Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego (cz. 2)

   

 • 22:40 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM