Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Tragiczny wypadek. Zginęli kolejarze

Dwóch kolejarzy zginęło w wyniku zderzenia lokomotywy z drezyną w pobliżu Tczewa, na wysokości Szymankowa. Tragiczny wypadek spowodował tymczasowe utrudniania w ruchu pociągów na trasie Tczew – Malbork.

Do wypadku doszło w poniedziałek rano około godziny 4:20 na terenie gminy Lichnowy w powiecie malborskim. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Malborku otrzymała zgłoszenie o wypadku o godzinie 4:29. Lokomotywa pozbawiona wagonów uderzyła w drezynę, w której znajdowało się dwóch pracowników Polskich Linii Kolejowych. Jadący drezyną 56-latek i 61-latek zginęli na miejscu, z kolei dwie osoby z lokomotywy nie odniosły obrażeń. Do godziny 9 rano tory kolejowe na trasie Malbork – Tczew były nieprzejezdne i ruch pociągów był wspomagany zastępczą komunikacją autobusową.

Przed godziną 9 wznowiono ruch pociągów przez Szymankowo po jednym torze. Pociąg sieciowy sprawdził stan sieci trakcyjnej koło miejsca zdarzenia i w efekcie przez stację ponownie przejeżdżają pociągi dalekobieżne i regionalne. Specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników koordynował przejazd pociągów na trasie Malbork – Gdańsk.

Z naszych informacji wynika, że kolejarze, którzy zginęli, pracowali w tczewskiej bazie Polskich Linii Kolejowych. Rzecznik spółki tej informacji w chwili obecnej nie potwierdza.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:50 – Kulturalne Pogaduszki

  Goście redaktor Barbary Jackiewicz mówią o imprezach organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki oraz innych działaniach tej placówki (wydanie z 2 lipca 2020)

 • 18:00 – Msza Święta

  PREMIERA! Relacja z niedzielnej mszy z kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Turzu (godz. 11.15)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:30 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 30 czerwca 2020 r.)

 • 19:50 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro

 • 20:00 – Pytania do Starosty

  Starosta tczewski Mirosław Augustyn w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 30 czerwca 2020 r.)

 • 20:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM