Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Tragiczny wypadek. Zginęło dwóch kolejarzy
Nasz Tczew

Tragiczny wypadek. Zginęli kolejarze

Dwóch kolejarzy zginęło w wyniku zderzenia lokomotywy z drezyną w pobliżu Tczewa, na wysokości Szymankowa. Tragiczny wypadek spowodował tymczasowe utrudniania w ruchu pociągów na trasie Tczew – Malbork.

Do wypadku doszło w poniedziałek rano około godziny 4:20 na terenie gminy Lichnowy w powiecie malborskim. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Malborku otrzymała zgłoszenie o wypadku o godzinie 4:29. Lokomotywa pozbawiona wagonów uderzyła w drezynę, w której znajdowało się dwóch pracowników Polskich Linii Kolejowych. Jadący drezyną 56-latek i 61-latek zginęli na miejscu, z kolei dwie osoby z lokomotywy nie odniosły obrażeń. Do godziny 9 rano tory kolejowe na trasie Malbork – Tczew były nieprzejezdne i ruch pociągów był wspomagany zastępczą komunikacją autobusową.

Przed godziną 9 wznowiono ruch pociągów przez Szymankowo po jednym torze. Pociąg sieciowy sprawdził stan sieci trakcyjnej koło miejsca zdarzenia i w efekcie przez stację ponownie przejeżdżają pociągi dalekobieżne i regionalne. Specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników koordynował przejazd pociągów na trasie Malbork – Gdańsk.

Z naszych informacji wynika, że kolejarze, którzy zginęli, pracowali w tczewskiej bazie Polskich Linii Kolejowych. Rzecznik spółki tej informacji w chwili obecnej nie potwierdza.