Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Ulica Pułaskiego wyremontowana

Kończy się miejska inwestycja drogowa – drugi etap przebudowy ulicy Pułaskiego. W ubiegłym tygodniu wylano ostatnią bitumiczną warstwę nawierzchni. Po wymalowaniu oznakowania i dokonaniu odbiorów technicznych, czyli za kilka dni, będzie można z niej korzystać.

Od kwietnia do końca lipca – tyle czasu trwała przebudowa części ulicy Pułaskiego od skrzyżowania z ulicą Henryka Dąbrowskiego do pętli autobusowej na Czyżykowie. Firma BW z Pruszcza Gdańskiego zadanie wykonywała za niespełna dwa i pół miliona złotych.

Od podstaw zbudowano 320-metrowy odcinek drogi wraz z infrastrukturą podziemną, jest nowe oświetlenie i ścieżka rowerowa na odcinku od pętli do skrzyżowania z ulicą Polną. W niedalekiej przyszłości ścieżka ta połączy się w ulicy Nadbrzeżnej z Wiślaną Trasą Rowerową.

Pierwsza część przebudowy ulicy Pułaskiego, od strony ulicy Czyżykowskiej, wykonano dwa lata temu . Droga ta ma znaczenie nie tylko osiedlowe. Ten ciąg ułatwia komunikację w mieście, odciąży ruch w ulicy Bałdowskiej i ronda w centrum, dla mieszkańców Czyżykowa jest alternatywnym połączeniem z pozostałą częścią Tczewa.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:50 – Wokół nas. Okiem reportera (2)

  Sylwia Leszka testuje i przedstawia produkty oraz usługi lokalnych przedsiębiorstw. W drugim odcinku sprawdziła, jak przebiega dobór ubioru ślubnego nie tylko dla panny młodej.

 • 18:05 – Msza Święta

  PREMIERA! Msza święta odprawiona w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (17 listopada, godz. 14.00)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Wiceprezydent Tczewa Adam Burczyk w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (12 listopada 2019 r.)

 • 19:45 – Nie ma mowy! Odcinek 23

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (15 listopada 2019)

 • 19:50 – Temat Tygodnia. Uzależnienie od nowych technologii

  Rozmowa o tym czym jest fonoholizm i jak przeciwdziałać uzależnieniom od nowych technologii, mediów społecznościowych. Gośćmi redaktor Aleksandry Hotowy są socjolog Maciej Dębski i Piotr Kaczmarek dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Tczewie (13 listopada 2019)

 • 20:20 – Jubilaci w Urzędzie Stanu Cywilnego

  Uroczystość rocznicowa tczewskich małżeństw z udziałem prezydenta miasta (6 listopada 2019)

 • 20:45 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM