Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Ulica Pułaskiego wyremontowana

Kończy się miejska inwestycja drogowa – drugi etap przebudowy ulicy Pułaskiego. W ubiegłym tygodniu wylano ostatnią bitumiczną warstwę nawierzchni. Po wymalowaniu oznakowania i dokonaniu odbiorów technicznych, czyli za kilka dni, będzie można z niej korzystać.

Od kwietnia do końca lipca – tyle czasu trwała przebudowa części ulicy Pułaskiego od skrzyżowania z ulicą Henryka Dąbrowskiego do pętli autobusowej na Czyżykowie. Firma BW z Pruszcza Gdańskiego zadanie wykonywała za niespełna dwa i pół miliona złotych.

Od podstaw zbudowano 320-metrowy odcinek drogi wraz z infrastrukturą podziemną, jest nowe oświetlenie i ścieżka rowerowa na odcinku od pętli do skrzyżowania z ulicą Polną. W niedalekiej przyszłości ścieżka ta połączy się w ulicy Nadbrzeżnej z Wiślaną Trasą Rowerową.

Pierwsza część przebudowy ulicy Pułaskiego, od strony ulicy Czyżykowskiej, wykonano dwa lata temu . Droga ta ma znaczenie nie tylko osiedlowe. Ten ciąg ułatwia komunikację w mieście, odciąży ruch w ulicy Bałdowskiej i ronda w centrum, dla mieszkańców Czyżykowa jest alternatywnym połączeniem z pozostałą częścią Tczewa.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 17:45 – Kociewie - kraina wśród lasów, jezior i rzek

  Z naszego archiwum. Program o walorach Kociewia z 2004 roku

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 9:30 w kościele św. Józefa w Tczewie

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (10 września 2019 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 15

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (13 września 2019)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. Rodzinne Ogrody Działkowe

  Rozmowa na temat rodzinnych ogrodów działkowych, sposobu na zdrowe i aktywne spędzanie czasu. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Henryk Drewa, Marian Okapiec oraz Tomasz Baniecki (11 września 2019)

 • 20:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu