Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

W powiecie rośnie liczba zakażonych

Do pracujących zdalnie lub hybrydowo z powodu zakażenia SARS-COV-2 dołączyła kolejna szkoła. Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie po uzyskaniu wstępnej zgody sanepidu, wczoraj wieczorem na facebookowym profilu poinformował, że od poniedziałku nauczanie realizowane jest zdalnie. Łącznie w powiecie tczewskim zdalnie lub hybrydowo pracuje 14 szkół.

Opanowana jest z kolei sytuacja epidemiczna w Szpitalach w Tczewie i Gniewie, chociaż część pacjentów i personelu czeka jeszcze na test potwierdzający dobry stan zdrowia.

W województwie pomorskim dotychczas potwierdzono 8097 zakażeń. W ciągu ostatnich 7 dni liczba ta wzrosła o ponad 2 tysiące, w tym w powiecie tczewskim o 83 osoby. To kolejny rekordowy wzrost. Łącznie od początku epidemii w naszym powiecie zachorowało 309 osób, z czego 2 zmarły, 163 wyzdrowiały, a 144 są aktywne. Obecnie na kwarantannie przebywa ponad tysiąc czterysta osób, a pod nadzorem epidemiologicznym niecałe 300.

Interdyscyplinarny zespół doradczy Polskiej Akademii Nauk wydał zalecenia z powodu jesiennej fali zakażeń SARS-COV-2. Naukowcy oceniają, że przy takim przyroście zakażeń już za miesiąc może dojść do blokady systemu opieki zdrowotnej. Wskazują, że wszyscy mieszkańcy powinni wspólnie podjąć działania, aby chronić najbardziej narażonych.

Zasady, które wskazują, są niezmienne – higiena rąk, zachowanie dystansu, osłanianie nosa i ust, unikanie zgromadzeń ludzkich, a także kichanie i kasłanie w rękaw, pozostawanie w domu w przypadku złego samopoczucia, przeziębienia czy grypy. Zwracają też uwagę na to, by w miarę możliwości, zachowując środki ostrożności, pomagać sąsiadom i znajomym, szczególnie osobom w trudnych sytuacjach życiowych.


Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Newsletter