Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Więcej rekreacji na Bajkowym

Kończą się prace budowlane terenu rekreacyjno-sportowego na osiedlu Bajkowym. Są już: nowe boisko, alejka, urządzenia do zabaw i mała architektura. Po nasadzeniu zieleni mieszkańcy będą mogli w pełni korzystać z tej inwestycji.

To jest środek dzielnicy – między ulicami Andersena, Jasia i Małgosi, Czerwonego kapturka. Do tego terenu przylega aż 9 budynków wielomieszkaniowych. Zagospodarowanie placu trwało blisko dwa lata. projekt budowlany miejsca rekreacyjno-sportowego zlecono z inicjatywy mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Najpierw wykonano niedużą część. Niepowodzeniem zakończyły się przetargi ubiegłoroczne, ale władze miasta postanowiły połączyć dwa etapy inwestycji i udało się całość zrealizować w tym roku.

Inwestycja pochłonęła blisko 900 tys. złotych. Wybudowano niewielkie boisko wielofunkcyjne, kilka stref do zabaw także ćwiczeń sportowych dla dzieci i dorosłych. Jest alejka o nawierzchni bitumicznej, na której można spacerować ale tez pojeździć na rolkach czy wrotkach. To drugi taki rekreacyjny teren na Bajkowym.

Podobne wpisy