Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Więcej rekreacji na Bajkowym

Kończą się prace budowlane terenu rekreacyjno-sportowego na osiedlu Bajkowym. Są już: nowe boisko, alejka, urządzenia do zabaw i mała architektura. Po nasadzeniu zieleni mieszkańcy będą mogli w pełni korzystać z tej inwestycji.

To jest środek dzielnicy – między ulicami Andersena, Jasia i Małgosi, Czerwonego kapturka. Do tego terenu przylega aż 9 budynków wielomieszkaniowych. Zagospodarowanie placu trwało blisko dwa lata. projekt budowlany miejsca rekreacyjno-sportowego zlecono z inicjatywy mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Najpierw wykonano niedużą część. Niepowodzeniem zakończyły się przetargi ubiegłoroczne, ale władze miasta postanowiły połączyć dwa etapy inwestycji i udało się całość zrealizować w tym roku.

Inwestycja pochłonęła blisko 900 tys. złotych. Wybudowano niewielkie boisko wielofunkcyjne, kilka stref do zabaw także ćwiczeń sportowych dla dzieci i dorosłych. Jest alejka o nawierzchni bitumicznej, na której można spacerować ale tez pojeździć na rolkach czy wrotkach. To drugi taki rekreacyjny teren na Bajkowym.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew (wydanie z 19 stycznia 2019)

 • 17:45 - Powitanie Błękitnej Armii

  Inscenizacja wydarzeń z 1920 r. powrotu Tczewa do Polski. Powitanie generała Hallera i jego żołnierzy na rynku Starego Miasta (2016)

 • 18:00 - Msza święta

  PREMIERA! Retransmisja niedzielnej mszy świętej z godz. 10:00 w kościele NMP Matki Kościoła

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew (wydanie z 19 stycznia 2019)

 • 19:20 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (15 stycznia 2019)

 • 19:40 - Tu stacja Tczew: O Pawle Adamowiczu

  Wiceprezydent Gdańska Wiesław Bielawski na antenie Radia Tczew 100,8 FM wspomina współpracę z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem

 • 20:15 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz zkamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM