Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Wigilia dla osób bliskich serc

W Spółdzielczym Domu Kultury na osiedlu Suchostrzygi po raz trzeci dla osób starszych, samotnych i potrzebujących przygotowano wigilijne spotkanie.

Wigilia to najczęściej czas spędzany w gronie najbliższych i przyjaciół. Niestety, wśród nas są osoby samotne i potrzebujące, dla których wigilia i święta Bożego Narodzenia są trudnym okresem. Widok szczęśliwych ludzi robiących świąteczne zakupy, płynące zewsząd kolędy bezlitośnie uzmysławiają samotnym, że bliskość drugiej osoby jest naprawdę ważna. Z myślą o nich w Spółdzielczym Domu Kultury na Suchostrzygach zorganizowano wigilijno-świąteczne spotkanie.

Opłatki pobłogosławił i słowo boże skierował do zebranych ks. Jacek Karwasz z parafii Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła. Nie mogło oczywiście zabraknąć kolędy„Dzisiaj w Betlejem”, którą zaśpiewano przy palących się zimnych ogniach. Spotkanie to udało się zorganizować dzięki ludziom dobrej woli i sponsorom. Dzięki ich hojności na stole pojawiło się wiele wigilijnych potraw, wśród których królowały ryby, były też słodkie smakołyki a pod choinką czekały na uczestników spotkania świąteczne paczki.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:50 - Wokół nas. Okiem reportera (2)

  Sylwia Leszka testuje i przedstawia produkty oraz usługi lokalnych przedsiębiorstw. W drugim odcinku sprawdziła, jak przebiega dobór ubioru ślubnego nie tylko dla panny młodej.

 • 18:05 - Msza Święta

  PREMIERA! Msza święta odprawiona w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (17 listopada, godz. 14.00)

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 - Pytania do Prezydenta

  Wiceprezydent Tczewa Adam Burczyk w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (12 listopada 2019 r.)

 • 19:45 - Nie ma mowy! Odcinek 23

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (15 listopada 2019)

 • 19:50 - Temat Tygodnia. Uzależnienie od nowych technologii

  Rozmowa o tym czym jest fonoholizm i jak przeciwdziałać uzależnieniom od nowych technologii, mediów społecznościowych. Gośćmi redaktor Aleksandry Hotowy są socjolog Maciej Dębski i Piotr Kaczmarek dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Tczewie (13 listopada 2019)

 • 20:20 - Jubilaci w Urzędzie Stanu Cywilnego

  Uroczystość rocznicowa tczewskich małżeństw z udziałem prezydenta miasta (6 listopada 2019)

 • 20:45 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM