Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

ścieżka rowerowa
Nasz Tczew

Ścieżka rowerowa na gwiazdkę

Już kilka tygodni temu informowaliśmy o zakończeniu budowy ronda u zbiegu ulic Gdańskiej i 1-go Maja. Ostatnim elementem tej inwestycji była ścieżka rowerowa na Bulwar Nadwiślański. Wykonawca zdołał zakończyć zadanie, dzięki czemu tczewscy rowerzyści mają na gwiazdkę prezent.

O potrzebie przebudowy skrzyżowania u zbiegu trzech wiaduktów prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki mówił od dawna, jednak zadanie to nie było pierwotnie zapisane w projekcie budżetu miasta na 2016 rok. Budowa w tym miejscu ronda i ciągu pieszo-rowerowego na bulwar nadwiślański była zatem miłą niespodzianką dla mieszkańców miasta.

Inwestycja kosztowała ponad półtora miliona złotych. Wykonawca – firma Skanska – w ostatnich dniach zamontował bariery ochronne przy ciągu rowerowym i nowych schodach, których budowa też była częścią zadania. Ścieżka liczy niespełna 700 metrów. Przy okazji jej budowy pod ziemią uporządkowano infrastrukturę techniczną i wykonano kanalizację deszczową. Trasa pieszo-rowerowa ma nowe oświetlenie. Rowerzyści są zadowoleni, zwłaszcza ci mniej doświadczeni i najmłodsi, bowiem ten odcinek drogi łączącej z bulwarem i promenadą nadwiślańską z węzłem transportowym przy dworcu PKP, był niebezpieczny.