Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Wioska Okienna otworzyła nową linię

W Wiosce Okiennej w Wędkowach odbyło się uroczyste uruchomienie drugiej linii malowania proszkowego. Pozwoli ona na zwiększenie rocznych mocy produkcyjnych największej fabryki okien w Polsce.

Nowa linia malarska Wioski Okiennej Dovista mieści się w powstałej w 2016 roku hali o powierzchni 10 000 m2. Łączna wartość nowej inwestycji to 20 milionów złotych. Dzięki tej inwestycji roczne moce produkcyjne w zakresie malowania sięgną dwóch milionów metrów kwadratowych. O tym czym dokładnie jest nowa linia, mówi Michał Rusiecki, Dyrektor Fabryki T8.

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia dyrektora malarni proszkowej Michała Rusieckiego, a zaraz po niej nastąpiła krótka prezentacja firmy oraz nowej linii na której głos zabrał dyrektor zarządzający Dovista Polska Wojciech Baszkowski.

Następnie odbyło się uroczyste otwarcie drugiej linii malowania proszkowego przez wójta Gminy Tczew Krzysztofa Augustyniaka oraz przedstawicieli firmy. Ceremonia zakończyła się pamiątkowym zdjęciem oraz poczęstunkiem. W wydarzeniu wzięli udział pracownicy firmy Dovista oraz osoby związane z inwestycją. Na uroczystości pojawił się także Starosta Powiatu Tczewskiego Mirosław Augustyn. Fabryka w Wędkowach od lat dynamicznie się rozwija i jest największym zakładem produkującym okna drewniane w Polsce, przez co jest również jednym z największych pracodawców w regionie.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu