Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Wioska Okienna otworzyła nową linię

W Wiosce Okiennej w Wędkowach odbyło się uroczyste uruchomienie drugiej linii malowania proszkowego. Pozwoli ona na zwiększenie rocznych mocy produkcyjnych największej fabryki okien w Polsce.

Nowa linia malarska Wioski Okiennej Dovista mieści się w powstałej w 2016 roku hali o powierzchni 10 000 m2. Łączna wartość nowej inwestycji to 20 milionów złotych. Dzięki tej inwestycji roczne moce produkcyjne w zakresie malowania sięgną dwóch milionów metrów kwadratowych. O tym czym dokładnie jest nowa linia, mówi Michał Rusiecki, Dyrektor Fabryki T8.

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia dyrektora malarni proszkowej Michała Rusieckiego, a zaraz po niej nastąpiła krótka prezentacja firmy oraz nowej linii na której głos zabrał dyrektor zarządzający Dovista Polska Wojciech Baszkowski.

Następnie odbyło się uroczyste otwarcie drugiej linii malowania proszkowego przez wójta Gminy Tczew Krzysztofa Augustyniaka oraz przedstawicieli firmy. Ceremonia zakończyła się pamiątkowym zdjęciem oraz poczęstunkiem. W wydarzeniu wzięli udział pracownicy firmy Dovista oraz osoby związane z inwestycją. Na uroczystości pojawił się także Starosta Powiatu Tczewskiego Mirosław Augustyn. Fabryka w Wędkowach od lat dynamicznie się rozwija i jest największym zakładem produkującym okna drewniane w Polsce, przez co jest również jednym z największych pracodawców w regionie.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:50 – Magazyn Abonenta TVK Telkab

  Informacje Telewizji Kablowej Telkab o nowościach i zmianach ważnych dla abonentów oraz ciekawostkach dostępnych w sieci TVK (maj 2020)

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Relacja z niedzielnej mszy z kościoła w Miłobądzu (godz. 10.15)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (26 maja 2020 r.)

 • 19:45 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 25 maja 2020)

 • 20:00 – Tczewski Przegląd Talentów

  Z naszego archiwum. Tczewski Przegląd Talentów młodzieży z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (2012)

 • 21:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM