Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

ZEC Tczew
Nasz Tczew

Radni miejscy pytali o plany ZEC

Jakie plany inwestycyjne w Tczewie ma Zakład Energetyki Cieplnej?

Gościem komisji gospodarczej rady miasta była Lucyna Federowicz, prezes Zakładu Energetyki Cieplnej w Tczewie, która przedstawiła plan najbliższych zadań i uwarunkowań inwestycyjnych w naszym mieście.

Co dalej z uciepłownieniem Starówki? Czy odbiorców Czyżykowa można podłączyć do Rokitek? Na te i inne pytania radnych miejskich z Komisji Gospodarczej odpowiadała we wtorek Lucyna Federowicz, Prezes Zarządu ZEC Tczew, spółki należącej do GPEC.
Pani Prezes została zaproszona na zebranie komisji z inicjatywy radnych, ponieważ mnożyły się pytania o plany i możliwości spółki, która jest głównym dostarczycielem energii cieplnej w naszym mieście, ale nie dociera do wszystkich dzielnic.

Szczególne zainteresowanie wzbudzają plany ZEC na Starówce. Prezes ZEC Tczew mówiła, że kolejne etapy inwestycji na Starówce zależą od uzyskania przez GPEC dofinansowania unijnego, o które spółka się już stara i są duże szanse na powodzenie.

Dużo więcej uwarunkowań jest w kwestii przyłączenia osiedla Czyżykowo do ciepłowni na Rokitkach. Osiedle to ma swoją kotłownię, ale energia jest tu znacznie droższa, bowiem źródłem jest gaz. Aby było możliwe połączenie z tańszą siecią konieczne są: przyłączenie do sieci obiektów firmy Eaton, realizacja 2 etapu projektu „Starówka” z dofinansowaniem oraz pozyskanie dodatkowych środków unijnych na przyłączenie odbiorców na Czyżykowie.