Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Tymczasowe nawierzchnie na Tczewskich Saperów i Głowackiego
Nasz Tczew

Tymczasowe nawierzchnie na Tczewskich Saperów i Głowackiego

Trwają prace związane z wykonaniem nawierzchni przy ul. Tczewskich Saperów po to, aby mieszkańcy nowych bloków mieli w miarę komfortowy dojazd. ZUK zrealizował prace również na ulicy Głowackiego na Górkach, gdzie kolejny odcinek tej drogi został ułożony z betonowych płyt. Oba rozwiązania są tymczasowe.

Od wielu lat mieszkańcy nowych bloków przy ulicy Tczewskich Saperów skarżą się na fatalny stan tej drogi, którą codziennie dojeżdżają do pracy lub szkoły. Zakład Usług Komunalnych zaproponował tymczasowe rozwiązanie. Od strony ul. Wojska Polskiego już została wykonana nawierzchnia na długości ok. 100 m, a aktualnie trwają prace na kolejnych 170 m. Są to roboty ziemne, po wykonaniu których zostanie wylana nawierzchnia asfaltowa. Prawdopodobnie nastąpi to do końca roku.

Rozwiązanie ZUK-u jest tymczasowe. Docelowa inwestycja wymaga przygotowania dokumentacji projektowej, odwodnienia i dużych środków. Najtrudniejszym elementem docelowej budowy nowej ulicy Tczewskich Saperów będzie przebudowa skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego i aleją Zwycięstwa.

Prace drogowe zrealizowano również na ul. Głowackiego. W ubiegłym roku informowaliśmy o wyłożeniu płyt na zniszczonym fragmencie ulicy prowadzącym w kierunku Śliwin. W tym roku zadanie jest kontynuowane na odcinku ok. 180 m. Tak samo jak w przypadku ul. Tczewskich Saperów, jest to rozwiązanie tymczasowe, które ułatwi przejazd do Śliwin.