Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Włodarze krytycznie o terminie wyborów

Coraz więcej prezydentów miast i burmistrzów apeluje do rządu w sprawie przesunięcia wyborów prezydenckich, które mają się odbyć 10 maja. Prezydent Tczewa również uważa, że wybory podczas pandemii nie są dobrym pomysłem.

Od kilku tygodni rząd apeluje do Polaków o pozostanie w domach i o unikanie ludzi oraz wprowadza za pomocą rozporządzeń ograniczenia, które nieformalnie wskazują na stan wyjątkowy. Mimo to ten sam rząd oficjalnie tego stanu nie wprowadza i wciąż twierdzi, że wybory prezydenckie powinny odbyć się 10 maja. Dodatkowo Sejm z naruszeniem prawa zamierza zmienić Kodeks Wyborczy w sposób, który jest niezgodny z Konstytucją, regulaminem Sejmu oraz orzecznictwem Trybunału Konstytucyjnego. W takiej sytuacji coraz więcej samorządowców, na których barki spadnie zorganizowanie Komisji Wyborczych, krytycznie wypowiada się na temat rządowych pomysłów. Prezydent Tczewa uważa, że wybory w czasie stanu zagrożenia epidemicznego to igranie ze zdrowiem i z życiem obywateli.

Włodarze innych miast poszli o krok dalej i wystosowali oficjalne pisma do Komisarzy Wyborczych. Tak zrobił m.in. prezydent Starogardu Gdańskiego czy burmistrz Malborka. Ten ostatni uważa, że rząd powinien wprowadzić stan wyjątkowy.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 – Niech Żyje Ogród, odcinek 10

  Magazyn ogrodniczy. Odcinek o pielęgnacji bylin

 • 17:50 – Magazyn Abonenta TVK Telkab

  Informacje Telewizji Kablowej Telkab o nowościach i zmianach ważnych dla abonentów oraz ciekawostkach dostępnych w sieci TVK (czerwiec 2020)

 • 18:00 – Msza Święta

  PREMIERA! Retransmisja uroczystej okolicznościowej mszy świętej odprawionej w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (07 czerwca, godz. 09:30)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (2 czerwca 2020 r.)

 • 19:50 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 1 czerwca 2020)

 • 20:00 – Pytania do Starosty

  Starosta tczewski Mirosław Augustyn w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 2 czerwca 2020 r.)

 • 20:30 – Matura 1995 i 1996

  Z naszego archiwum: Matura 1995 i 1996. Zobacz relację sprzed 25 lat, jak wyglądały egzaminy maturalne w tczewskich szkołach.

 • 21:05 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM