Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Wolne miejsca w szkołach średnich

12 lipca w szkołach ponadpodstawowych naszego powiatu pojawiły się wstępne listy osób przyjętych do klas pierwszych. W pierwszym tygodniu po ogłoszeniu naboru listy te zmieniały się, bowiem młodzież mogła składać dokumenty w wielu placówkach. Jak obecnie przedstawia się sytuacja w szkołach, których organem prowadzącym jest starostwo powiatowe?

To jest wyjątkowa rekrutacja do szkół średnich. Z powodu zawirowań związanych z reformą oświaty w najbliższym roku szkolnym do klas pierwszych szkół średnich wchodzić będą dwa roczniki uczniów. Dlatego od wielu miesięcy organ prowadzacy placówki w naszym regionie powiat tczewski do tego sie przygotowywał. W szkołach w Tczewie, Pelplinie i Gniewie zagwarantowano nawet 2027 miejsc, to więcej niż jest w powiecie absolwentów klas gimnazjalnych i ósmych podstawowych.

Dwunastego lipca okazało się, że w placówkach powiatu tczewskiego jest aż 512 wolnych miejsc. Zarząd Powiatu Tczewskiego, w porozumieniu z dyrektorami szkół przygotował dodatkowo 211 miejsc w naszych liceach i technikach, dla tych uczniów którzy uzyskali wysoką ilość punktów rekrutacyjnych, a nie dostali się do wybranego oddziału.
Po tygodniu od ogłoszenia list przyjętych uczniów wiele się zmieniło. Młodzież składała dokumenty do kilku placówek. Teraz następuje weryfikacja wyborów – jedni dokumenty zabierają, inni składają, gdy zwolni się miejsce, bądź zmieniają, bo nie udało się im zakwalifikować do placówki pierwszego wyboru. Ten drugi etapu rekrutacji, formalnie trwa do 28 sierpnia.

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Jadwiga Andrzejewska potwierdza, że spory jest wciąż przepływ dokumentów, a w związku z tym są zmiany na listach przyjętych. Zapytaliśmy ją też czy jest zadowolona z dotychczasowego wyniku rekrutacji.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 17:45 – Kociewie - kraina wśród lasów, jezior i rzek

  Z naszego archiwum. Program o walorach Kociewia z 2004 roku

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 9:30 w kościele św. Józefa w Tczewie

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (10 września 2019 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 15

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (13 września 2019)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. Rodzinne Ogrody Działkowe

  Rozmowa na temat rodzinnych ogrodów działkowych, sposobu na zdrowe i aktywne spędzanie czasu. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Henryk Drewa, Marian Okapiec oraz Tomasz Baniecki (11 września 2019)

 • 20:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu