Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

ZWiK kontynuuje inwestycje

Zakład Wodociągów i Kanalizacji realizuje zaplanowane inwestycje związane z przepompownią Czatkowy oraz prowadzi rozruchy technologiczne zamontowanych krat. Przygotowuje się też do budowy kompostowni.

W tym roku ZWiK kontynuuje projekt kompleksowego rozwiązania gospodarki osadowej wraz z modernizacją części technologicznej i przebudową systemu doprowadzenia ścieków do oczyszczalni w Tczewie. Inwestycje związane są z modernizacją przetwarzania procesu osadów będących efektem oczyszczania ścieków. Zadanie to podzielone jest na kilka etapów. Z końcem grudnia zakończony został częściowy remont

Również w grudniu zakończona została modernizacja w budynku krat.

Arkadiusz Rembiasz, specjalista ds. prawnej obsługi inwestycji podkreśla, że dzięki tej modernizacji zlikwiduje się między innymi uciążliwości zapachowe, które czasami są utrapieniem mieszkańców osiedla Staszica.

Całkowita wartość projektu to ponad 25 mln złotych, w tym między innymi budowa kompostowani z wyposażeniem to ponad 10 mln złotych, remont przepompowni budynku Czatkowy z wymianą urządzeń to kolejne 4,5 mln złotych. Modernizacja kraty gęstej, separatora piasku, dmuchaw i wymiana wirówek na oczyszczalni ścieków to następne ponad 5 mln złotych.
Dać na planszy

Całkowita wartość projektu to ponad 25 mln złotych
Budowa kompostowani z wyposażeniem to ponad 10 mln złotych
Remont przepompowni budynku Czatkowy z wymianą urządzeń to 4,5 mln złotych.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew (wydanie z 19 stycznia 2019)

 • 17:45 – Powitanie Błękitnej Armii

  Inscenizacja wydarzeń z 1920 r. powrotu Tczewa do Polski. Powitanie generała Hallera i jego żołnierzy na rynku Starego Miasta (2016)

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Retransmisja niedzielnej mszy świętej z godz. 10:00 w kościele NMP Matki Kościoła

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew (wydanie z 19 stycznia 2019)

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (15 stycznia 2019)

 • 19:40 – Tu stacja Tczew: O Pawle Adamowiczu

  Wiceprezydent Gdańska Wiesław Bielawski na antenie Radia Tczew 100,8 FM wspomina współpracę z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem

 • 20:15 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz zkamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM

Nasze patronaty:

Chcesz, byśmy patronowali Twojemu wydarzeniu? Napisz do nas koniecznie!
Pogoda Tczew z serwisu