Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

start Mevo
Nasz Tczew

Mevo przetestowane i startuje 16 listopada

Kończy się okres testów zewnętrznych systemu MEVO 2. Od kilku tygodni operator udostępnia pełną flotę miejskich rowerów. Właściwie funkcjonuje ich relokacja, pozytywnie testy przeszła aplikacja. Uruchomienie pełnego systemu MEVO 2 zaplanowano na czwartek szesnastego listopada.


MEVO 2 to system rowerów miejskich dostępnych w szesnastu gminach zrzeszonych w Obszarze Metropolitalnym Gdańsk Gdynia Sopot. Łącznie do dyspozycji mieszkańców jest blisko 5 tysięcy rowerów, 75 procent floty to rowery elektryczne, 25 procent tradycyjne.

Drugi etap testów zewnętrznych, czyli z użytkownikami-mieszkańcami rozpoczał się 13 września. Do połowy listopada podczas tego etapu testów zarejestrowało się w metropolii 107 tysięcy użytkowników i przejechali oni 2 mln kilometrów. O podsumowanie testów poprosiliśmy oficera rowerowego naszego miasta Grzegorza Pawlikowskiego, który jest członkiem zespołu OMGGS nadzorującego wdrażanie projektu MEVO 2.

OMGGS poinformował, że hiszpański operator MEVO 2, firma City Bike Global, spełnia warunki kontraktu umożliwiające uruchomienie pełnego systemu. Korzystanie z Mevo od dnia startu, czyli 16 listopada będzie płatne zgodnie z planowanymi taryfami.