Czwarte święto trawników i traw
Już po raz czwarty w Swarożynie odbyła się konferencja pod tytułem „Dni Trawnika i Ekologii Terenów Zieleni”. Głównym celem wydarzenia jest promowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy z zakresu praktycznego gospodarowania terenami zielonymi. Konferencja została zorganizowana przez Fundację Ochrony Zasobów Środowiska…
Kandydaci na prezydenta zgłoszeni
Znamy listę kandydatów na prezydenta Tczewa. Wiemy też ile jest obwodów wyborczych oraz kto może skorzystać z pełnomocnika w wyborach samorządowych. Do otwarcia lokali wyborczych pozostało jeszcze ponad dwadzieścia dni. Ale, zgodnie z terminarzem wyborczym 26 września zamknięta została lista…
Ksiądz Pasierb, człowiek wędrowiec
W Zespole Szkół Ekonomicznych odbyła się konferencja popularnonaukowa – „Ksiądz Pasierb: Homo Viator”. Janusz Stanisław Pasierb to polski ksiądz katolicki poeta i eseista, historyk, znawca sztuki i kultury. Tej wielkiej postaci poświęcona została dwudniowa konferencja popularnonaukowa „Homo Viator – Człowiek…
Dlaczego śledztwo trwa tak długo?
Minęło siedem miesięcy od śmierci 59-letniego tczewianina, który zamarzł we własnym, nieogrzewanym mieszkaniu. Prokuratura nadal nie ustaliła czy dyżurni policji i straży miejskiej mogli przyczynić się do jego śmierci. Funkcjonariuszy dotąd nie przesłuchano. Przypomnijmy, że pod koniec lutego w mieszkaniu…
Dlaczego nad Tczewem latają wojskowe śmigłowce?
Od wielu lat nad Tczewem i okolicznymi miejscowościami odbywają się szkoleniowe loty wojskowych śmigłowców. Sprawdzamy, dlaczego zdarza się, że niektóre z nich organizowane są późnymi wieczorami. Nasi telewidzowie zwrócili się z prośbą o wyjaśnienie, czy hałaśliwe loty wojskowych śmigłowców muszą…
Ogólnopolski konkurs śpiewania hymnu
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 12 biorą udział w ogólnopolskim konkursie: „Do Hymnu” organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury z okazji Stulecia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Do ogólnopolskiego konkursu: „Do Hymnu” zgłosiło się ponad pięćset pięćdziesiąt polskich szkół podstawowych, z których…
Szwedzi pokonani na bulwarze
W ostatni weekend na bulwarze nadwiślańskim obozowały siedemnastowieczne wojska. Podczas żywej lekcji historii zaprezentowano widowiskową rekonstrukcję bitwy między armią polską a szwedzką. Historyczne widowisko zostało zorganizowane przez Fabrykę Sztuk i Kompanię Kaperską z Gdańska. Już w piątkowy wieczór ulicami Starego…
Przedszkolaki przywitały jesień
Na placu Hallera najmłodsi tczewianie pożegnali lato i przywitali jesień. Odsłoniły też figurkę symbolizującą tę porę roku. Dzieci z kilku tczewskich przedszkoli na placu Hallera przywitały jesień. Maluchy z Przedszkola Niepublicznego „Siedem Darów”, wystąpiły w programie artystycznym. Pożegnały bardzo ciepłe…
Powstaje hala nad placem stabilizatu
Zakład Utylizacji Odpadów Stałych rozpoczął długo wyczekiwaną inwestycję związaną z budową hali nad placem stabilizatu. Zadanie jest współfinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Z kamerą udaliśmy się do Marcina Cejera, prezesa Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych, który już wcześniej wypowiadał…
Nowe wiaty rowerowe już wkrótce
Jeszcze tej jesieni przy dworcu PKP pojawią się dwie nowe wiaty rowerowe. Pod każdą wiatą znajdzie się 30 stojaków, czyli miejsce dla 60 rowerów. Przy dworcu PKP w pobliżu istniejących wiat rowerowych – latem miały być zamontowane dwie kolejne. Jednak…