Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

tańsze miejsca w przeszkolach
Nasz Tczew

500 tańszych miejsc w przedszkolach

Trzy tczewskie niepubliczne przedszkola przyjmą 450 dzieci na warunkach takich jak w placówkach publicznych. To efekt konkursu, który zorganizował Urząd Miejski w Tczewie.

W Tczewie obecnie funkcjonują dwa przedszkola publiczne – mowa o miejskiej „ósemce” oraz Przedszkolu Sióstr Miłosierdzia prowadzonym przez Diecezję Pelplińską. Poza tym na terenie miasta znajduje się dziewiętnaście przedszkoli niepublicznych oraz jeden niepubliczny punkt przedszkolny. Łącznie w tych placówkach jest do dyspozycji niemal 2 tysiące miejsc, przy czym w dwóch publicznych przedszkolach jest ich 320. Ratusz zdecydował, że tańszych miejsc powinno być więcej.

Oferty trzech niepublicznych przedszkoli, które zostały zaakceptowane przez tczewski ratusz, przedstawiają się następująco: Chatka Puchatka utworzy 125 miejsc, Jodełka 150, a Siedem Darów 175 miejsc. Łącznie te trzy placówki przyjmą 450 dzieci na zasadach obowiązujących w przedszkolach publicznych.

Odpłatność w przedszkolach publicznych wynosi ok. 200 zł miesięcznie za dziecko, zaś w niepublicznych trzeba zapłacić od 325 do 560 zł.