Zakład Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie wraz z urzędami miast i gmin rozpoczyna projekt zbiórki zużytych baterii. Akcja „Segregacja u źródła” zaadresowana jest do dzieci i młodzieży szkolnej.
Urząd miejski wraz z Pracownią Edukacji Ekologicznej prowadzi różnorodne programy promujące selektywną zbiórkę surowców wtórnych w placówkach oświatowych Tczewa. Tym działaniom nie tylko wtóruje, ale też czynnie włącza się Zakład Utylizacji Odpadów Stałych, który zainicjował kolejny projekt ekologiczny. Tym razem w porozumieniu z urzędami miast i gmin w podległych im placówkach oświatowych rozpoczyna zbiórkę zużytych baterii. Głównym celem projektu jest zwiększenie poziomu odzysku odpadów niebezpiecznych oraz wdrażanie pozytywnych wzorców „segregacji u źródła” wśród młodzieży szkolnej.
Prowadzone działania i organizowane dla dzieci i młodzieży konkursy ekologiczne znacząco przyczyniają się do zwiększenia świadomości na temat segregacji surowców wtórnych, w tym odpadów niebezpiecznych takich jak zużyte baterie. Są tego wymierne efekty, które tylko potwierdzają sens prowadzonych działań.
Odwiedziliśmy szkołę podstawową nr 11, jedną z kilku placówek samorządowych, które uczestniczą w projekcie a jej uczniowie chętnie zbierają zużyte baterie i wrzucają je do specjalnie przygotowanych pojemników.
Jak dotąd chęć udziału w projekcie wyraziło 41 placówek oświatowych, które żywo zainteresowane są również przeprowadzeniem wizyt edukacyjnych w tczewskim ZUOS-ie.