daria 2022
Nasz Tczew

Daria znów najlepsza w Mistrzostwach Polski

Tenisistka ziemna z Tczewa Daria Górska został podwójną halowa mistrzynią Polski juniorek – w singlu i w deblu.

W Pszczynie w ubiegłym tygodniu odbyły się halowe Mistrzostwa Polski Juiniorów w tenisie ziemnym. W rywalizacji zawodniczek i zawodników do lat osiemnastu, pod nieobecność tczewianki Weroniki Ewald, jedną z faworytek była siedemnastoletnia Daria Górska. To siedemnastoletnia tczewianka, trenująca ze swoim tatą Rafałem Górskim, która w ubiegłym roku zdobyła dwa złote medale mistrzostw Polski juniorów na kortach otwartych.

Daria w tym roku jest w znakomitej formie i już wygrała w singlu dwa międzynarodowe turnieje rangi ITF do lat osiemnastu, które odbyły się w Polsce.
W turnieju singlowym na mistrzostwach Polski Górska pokonała pięć rywalek. W finale pokonała w dwóch setach Magdalenę Świerczyńską 6:2, 6:4 (sześć dwa, sześć cztery). W zmaganiach deblowych Daria również okazała się niepokonana. W finale o mistrzostwo tczewianka, reprezentująca Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki, wraz z Oliwią Orlińską pokonały Julię Daroszewska i Kamilę Popławską 7:6, 7:5.