Klub Sportowy Wisła Tczew w tym roku obchodzi stulecie. Z tej okazji w miniony weekend otwarto wystawę plenerową o historii klubu, a w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się sesja popularno-naukowa, podczas której można było wysłuchać pięć prelekcji.
Na uroczystości z okazji 100-lecia klubu sportowego Wisła Tczew zaprosili Komitet Organizacyjny wraz z Fabryką Sztuk i Miejską Biblioteką Publiczną w Tczewie.
Na placu przed wejściem na dworzec PKP otwarto wystawę plenerową, zatytułowaną “Z pradem i pod prąd”, którą przy wsparciu członków komitetu organizacyjnego przygotowali pracownicy Fabryki Sztuk Józef Ziółkowski i Angelika Jagielska. Wystawa jest z jednej strony upamiętnieniem osób związanych z Wisłą Tczew, a z drugiej – kronikarskim zapisem historii klubu.
Po pierwszej wojnie światowej w nowej Polsce w Tczewie w 1924 roku zawiązał się Klub Kręglarski „Wisła” z prezesem Józefem Rossą na czele. W okresie kolejnych stu lat przez klub przewinęło się wielu działaczy i sportowców. To oni tworzyli jego historię. Ekspozycję można oglądać do końca października.
Podczas wernisażu oprócz byłych zawodników i działaczy Wisły, obecni byli przedstawiciele jedynej obecnie sekcji klubu – bokserskiej. Właśnie boks był główną tematyką sesji popularnonaukowej jaka odbyła się w sali konferencyjnej siedziby głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wygłoszono pięć referatów. Krzysztof Korda nakreślił ogólną historię klubu. Wiesław Wika opowiedział jakie inne dyscypliny sportu funkcjonowały w klubie oprócz sekcji pięściarskiej. Roman Ormianin mówił konkretnie o sekcji bokserskiej, kajetan Wojciechowski opowiedział o najpopularniejszych pięściarzach z Wisły, a Henryk Drewa wymienił wybitnych trenerów i zasłużonych działaczach bokserskich w klubie Wisła.