Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Prezydent Polski Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Pelplina
Nasz Tczew

Andrzej Duda z wizytą w Pelplinie

Czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości kontynuują spotkania z wyborcami w ramach kampanii „Polska jest jedna”. A prezydent Polski Andrzej Duda z okazji uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości odwiedza polskie miasta. W poniedziałek, 7 maja, przyjechał do Sztumu i Pelplina.

Na placu przy Collegium Marianum w Pelplinie w spotkaniu z głową państwa wzięli udział lokalni i powiatowi samorządowcy. Był też wojewoda pomorski oraz parlamentarzyści a wydarzenie uświetnił występ dzieci z zespołów regionalnych. Gościa w imieniu najmłodszej społeczności ziemi pelplińskiej przywitała Agatka Wysocka z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rudnie. Po czym szanownego gościa przywitał Patryk Demski, burmistrz Pelplina.

Andrzej Duda podkreślił i jednocześnie dziękował Kociewiakom za przywiązanie do Polskości, tradycji, wartości i wiary.

Prezydent nawiązał też do kwestii referendum konstytucyjnego, o które wnosi. Kilka dni temu podczas uroczystości trzeciomajowych zapowiedział, że zgłosi do Senatu wniosek o dwudniowe referendum, które miałoby się odbyć 10 i 11 listopada.

W kontekście zmian do konstytucji prezydent odniósł się również do spraw, które dotyczyły i nadal dotykają lokalną społeczność.

Zapytana przez nas – czemu służą te spotkania, jaki jest ich główny cel – głowa państwa odpowiedziała, że każde spotkanie z Polakami także z tych mniejszych miast i gmin jest bardzo ważne. Padły też zapewnienia ciągłej pracy tak, aby Polakom żyło się lepiej i bezpieczniej. Prezydent chętnie pozował do zdjęć z mieszkańcami i rozmawiał z nimi.