Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Ankieterzy w miejskich autobusach
Nasz Tczew

Ankieterzy w miejskich autobusach

W tczewskich autobusach pojawią się ankieterzy, którzy sprawdzą, ile osób faktycznie korzysta z komunikacji miejskiej. W wyniku badań marketingowych zostanie ułożony nowy rozkład jazdy, a być może nawet i przebieg linii. W planach jest także stworzenie nowej taryfy.

Zakład Usług Komunalnych zlecił specjalistycznej firmie konsultingowej z Gdyni przeprowadzenie badań w tczewskich autobusach. Ich zakres będzie obejmować wszystkie kursy wykonywane na poszczególnych liniach, oddzielnie dla dni powszednich, sobót i niedziel.

Ta sama firma określi nie tylko efektywność poszczególnych linii i kursów, ale także i nową taryfę. Niewykluczone, że pojawi się opcja tańszych przejazdów dla osób, które codziennie podróżują do pracy lub szkoły.

Obecna umowa z Gryfem będzie obowiązywała do wiosny. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na ponad dwuletni kontrakt, a dopiero po nim na dziesięcioletni. ZUK przystąpi do prac nad przetargiem tuż po tym, gdy pojawią się wyniki badań przeprowadzonych przez firmę z Gdyni.