Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Julka szansa
Nasz Tczew

Biała flaga dała Julii zwycięstwo

Młoda wokalistka z Tczewa Julia Ziółkowska wygrała odcinek popularnego programu telewizyjnego “Szansa na Sukces”. Uczestnicy konkursu śpiewali utwory pochodzącego z naszego miasta Grzegorza Ciechowskiego. 21 maja Julia weźmie udział w finałowym odcinku Szansy na sukces, który wyłoni zwycięzcę, zarazem uczestnika koncertu “Debiuty” na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.


Chociaż ma dopiero 16 lat, to w Tczewie znana jest z występów w konkursach wokalnych i różnego rodzaju koncertach z udziałem utalentowanych wokalistów. Julię Ziółkowską wyróżnia mocny głos, wybór ciekawych i ambitnych utworów oraz wszechstronność. Można ją było zobaczyć nie tylko śpiewającą – także grającą na skrzypcach, gitarze czy ukulele.

To paradoks, że biała flaga oznacza przegraną, poddanie się, a dla Julii utwór o takim tytule okazał się zwycięskim. Julka w sierpniu skończy 17 lat. Uczęszcza do liceum ogólnokształcącego Collegium Gedanense w Gdańsku. Jest w klasie o profilu wokalno-aktorskim. W programie “Szansa na Sukces” podziękowała za wsparcie swojej mamie Hannie i instruktorce wokalnej z Tczewa Agacie Sowie.