Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

busem przez świat
Nasz Tczew

Busem przez świat w Tczewie

W ramach projektu Czytelniczy Ekspress w siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie odbyło się spotkanie z Aleksandrą Ślusarczyk i Karolem Lewandowskim – autorami książek opisujących wyprawy busem przez świat, w których podróżnicy dziennie średnio wydają jedynie osiem dolarów.

Kolejnymi gośćmi Czytelniczego Ekspresu, takimi z wagonu przygodowego, byli podróżnicy Aleksandra Alex Ślusarczyk i Karol Lewandowski – którzy tworzą projekt o nazwie Busem przez świat. Od siedmiu lat podróżują po świecie starym kolorowym busem. W sumie odwiedzili już ponad 50 państw na 5 kontynentach, wydając dziennie średnio jedynie 8 dolarów. Napisali o tym książki: „Wyprawa pierwsza”, „Ameryka za 8 dolarów” oraz „Australia za 8 dolarów”. Wszystkie te publikacje stały się bestselerami. Przy okazji Zostali nagrodzeni za blog roku i twórca podróżniczego video roku. Zarówno w książkach jak i na blogu autorzy dzielą się naszymi przygodami oraz poradami jak tanio podróżować. To ich sposób na życie.

W Tczewie mówili głównie o swoich wyprawach do Australii oraz o tym, że za kilka miesięcy wyruszają w wymarzona i największa podróż swoim busem przez trzy Ameryki. Ich zamiarem jest pokonać ponad 100 tysięcy kilometrów. Obszerną relację ze spotkania będzie można zobaczyć niebawem w Telewizji Tetka.