Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

naświetlacze
Nasz Tczew

Coraz jaśniej na tczewskich ulicach

Przy tczewskich ulicach nad przejściami dla pieszych stawiane są naświetlacze. Na głównych ulicach, gdzie jest największy ruch, niemal wszystkie przejścia są doświetlone, jednak jest jeszcze sporo miejsc, w których naświetlacze dopiero będą wykonane i poprawią bezpieczeństwo mieszkańców.


Na głównych ulicach naszego maista – takich jak Wojska Polskiego, Bałdowska czy Gdańska naświetlacze nad przejściami dla pieszych stoją od lat. Zarówno kierowcy jak i piesi doceniają ten element infrastruktury. Często, zwłaszcza gdy pieszy ubrany jest w ciemnych kolorach, zauważenie go przy zwykłym ulicznym oświetleniu nie jest oczywiste.

Postawienie naświetlaczy przy każdym przejściu dla pieszych nie jest koniecznością, jednak w naszym mieście są jeszcze potrzeby na tego rodzaju inwestycje. Władze Tczewa co roku poprawiaja bezpieczeństwo w kilku nowych miejscach. Niedawno kilka par naświetlaczy wykonano na osiedlu Garnuszewskiego, Bajkowym i na Suchostrzygach.

Przy ulicy Chopina mają stanąć dwie pary naświetlaczy nad przejściami przy skrzyżowaniach z ulicami Wodną i Podgórną. Wydział Spraw Komunalnych ma już gotową dokumentację na te zadania, podobnie jak na lokalizację kolejnej pary naświetlaczy przy ulicy Armii Krajowej oraz przy przejściu dla pieszych w okolicy Zespołu Placówek Specjalnych przy ulicy Grunwaldzkiej.