Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Czerwona strefa w całej Polsce
Nasz Tczew

Czerwona strefa w całej Polsce

Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, w której obowiązują kolejne obostrzenia. Ich celem jest zahamowanie przyrostu zakażeń SARS-COV-2. Wśród nowych ograniczeń jest m.in.: zmiana funkcjonowania szkół podstawowych – klasy 4-8 przechodzą na zdalne nauczanie. Dodatkowo dzieci i młodzież do lat szesnastu nie mogą w godzinach od 8:00 do 16:00 przebywać poza domem bez opiekuna.

Branża gastronomiczna jest zamykana i może przygotowywać wyłącznie dania na wynos. Wprowadzony został także zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób w przestrzeni publicznej. Wstrzymane zostają turnusy sanatoryjne. Osoby powyżej 70 roku życia proszone są o ograniczenie wychodzenia z domu. Z myślą o najstarszych rząd uruchamia „Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów”.

Nowe obostrzenia obowiązują od soboty, 24 października. Ich efekty czyli spadek liczby dziennych zakażeń ma być widoczny za 10 do 14 dni. Równolegle trwa zabezpieczanie zaplecza szpitalnego dla pacjentów chorych na COVID-19. Pod koniec miesiąca rząd chce dysponować 30 tysiącami łóżek dla osób zakażonych. Cały czas istotne jest, aby wszyscy mieszkańcy ograniczali kontakty międzyludzkie, dbali higienę oraz nosili maseczki.