Na czwartkowej sesji Rada Miasta Tczewa przyjęła do realizacji kilkanaście uchwał.
W czwartek obradowała rada miejska. W pierwszej części sesji radni głosowali nad kilkunastoma uchwałami. W ostatniej części padły wyjaśnienia i deklaracje radnych, którzy miesiąc wcześniej wygłaszali kontrowersyjne opinie.
Sesję rozpoczęła część sprawozdawcza. O działalności bieżącej, decyzjach i zarządzeniach podjętych w ubiegłym miesiącu mówił wiceprezydent Tczewa Adam Burczyk. Wiele informacji dotyczyło inwestycji.
Informacje dotyczące odpowiedzi na zgłoszone wcześniej wnioski i interpelacje przekazał wiceprzewodniczący rady Rajmund Dominikowski. Radni przyjęli kilkanaście uchwał. Jedna z nich dotyczyła przystąpienia naszego miasta do realizacji projektu Wiślana Trasa Rowerowa. Ponadto rada uchwałami zatwierdziła nadanie trzem osobom miejskich odznaczeń – medali Pro Domo Trsoviensi. Eleonora Lewandowska, Zygfryd Liban i Ryszard Lidzbarski zostaną uhonorowani podczas Dnia Tczewa 30 stycznia przyszłego roku.
Wnioski i interpelacje składali Krzysztof Misiewicz, Mieczysław Matysiak i Bożena Chylicka.
W części poświęconej oświadczeniom głos zabrał Zbigniew Urban. Jego długie wystąpienie sprowokowało kolejne wypowiedzi – wiceprezydenta Burczyka, radnych Dominikowskiego i Misiewicza. Tak samo jak podczas sesji październikowej – nie zabrakło kontrowersyjnych słów, wzajemnych oskarżeń. Przewodniczący rady miasta Mirosław Augustyn wyjaśnił, że przed tą listopadową sesją poczynił pewne ustalenia.
Radni Kazimierz Ickiewicz, Tomasz Klimczak, Kazimierz Mokwa i Mieczysław Matysiak w krótkich wypowiedziach pozytywnie odnieśli się do deklaracji i starań przewodniczącego. Wyrażając nadzieję, że podczas sesji rady miejskiej nie będzie miejsca na prezentację osobistych dokonań i wzajemne oskarżenia.