Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Dla tczewian taniej, dla innych drożej
Nasz Tczew

Dla tczewian taniej, dla innych drożej

Coraz więcej tczewian odbiera Kartę Mieszkańca, która zapewnia nie tylko zniżki na komunikację miejską, ale również na usługi w miejskich placówkach sportowych i kulturalnych. Spytaliśmy dyrektora Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji, jakie zniżki obowiązują dla posiadaczy Karty Mieszkańca oraz dlaczego koszt nauki pływania dla osób bez karty wzrósł o niemal sto procent.

Od 1 sierpnia posiadacze Karty Mieszkańca Tczewa mogą skorzystać z 50-procentowego upustu na wiele usług Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Tego samego dnia w placówce zaczął obowiązywać nowy cennik. W przypadku całodniowego biletu dla dorosłych na basen odkryty bazowa cena bez Karty Mieszkańca nie uległa zmianie i nadal wynosi 15 zł, a z kartą o połowę mniej. Z kolei koszt biletu jednorazowego na basen kryty wzrósł z 13 do 15 zł. Mimo tej podwyżki tczewianie posiadający Kartę Mieszkańca zapłacą mniej niż przed podwyżką, bo 7,50 zł.

50-procentowa zniżka obowiązuje także na zajęcia z nauki pływania. Przykładowo w poprzednim sezonie koszt nauki pływania dla dziecka na dużym basenie wynosił 250 zł, a obecnie rodzic posiadający Kartę Mieszkańca zapłaci za dziecko 245 zł. W gorszej sytuacji są osoby bez karty, ponieważ za tę samą usługę nie zapłacą już 250 zł, a 490 zł, czyli o niemal 100% więcej. Mieszkańcy otaczających Tczew wsi pytają w mediach społecznościowych, dlaczego muszą nagle płacić tak dużo. Dyrektor nie obawia się, że przez podwyżkę cen dla osób bez Karty Mieszkańca zmniejszy się zainteresowanie nauką pływania.

50-procentowa zniżka obowiązuje także w Fabryce Sztuk na warsztaty ceramiczne, drzeworytu, linorytu oraz na spacery po Tczewie z przewodnikiem. Karta Mieszkańca od 1 sierpnia jest honorowana także w Centrum Kultury i Sztuki.

W Tczewskim Centrum Sportu i Rekreacji z Karty Mieszkańca skorzystało już kilkanaście osób. Przypomnijmy, że zakres ulg ma być poszerzany przez prywatne podmioty, chcące włączyć się do projektu.