Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

nie dali kasy
Nasz Tczew

Dofinansowania rządowe nie dla Tczewa

W trzecim rozdaniu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pominięto wnioski miasta Tczew i powiatu tczewskiego.

Ogłoszono listę zadań, które otrzymają dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji lokalnych. To trzecie rozdanie środków w ramach wsparcia samorządów, które ponoszą straty finansowe w związku z pandemią koronawirusa. Na województwo pomorskie przeznaczono ponad 91 milionów złotych. Tym razem wnioski na dofinansowania zadań realizowanych w Tczewie zostały pominięte. Również samorządy z Trójmiasta nie otrzymały ani złotówki.

Na fundusz przekazano łącznie trzynaście i pół miliarda złotych. Trzecia transza był jak do tej pory najmniejsza, dla porównania w poprzednim rozdaniu na województwo pomorskie przeznaczono ponad 600 milionów. Samorządy wnioskowały do rządu o wsparcie konkretnych inwestycji. Jakie wnioski złożył zarząd powiatu tczewskiego i władze Tczewa zapytaliśmy starostę Mirosława Augustyna i prezydenta Mirosława Pobłockiego.

Zapytalismy też, czy brak dofinansowania na inwestycje jakie znalazły się we wnioskach oznacza, że nie zostaną one z najbliższym czasie zrealizowane.