Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Dotkliwe kary za psucie rowerów Mevo
Nasz Tczew

Dotkliwe kary za psucie rowerów Mevo

Od soboty operator rowerów metropolitalnych Mevo wprowadzi dotkliwe kary dla użytkowników, którzy łamią regulamin i na przykład jeżdżą w dwie lub nawet trzy osoby na jednym rowerze, lub porzucają jednoślad w miejscu niedozwolonym jak np. na dachu kiosku.

Testy zewnętrzne rowerów Mevo trwają od zaledwie tygodnia, a już 250 osób w skali całej metropolii ma zablokowane konta. To efekt łamania regulaminu przez niektórych rowerzystów. Na nadesłanych przez mieszkańców zdjęciach widać, że niektórzy rowerzyści po wypożyczeniu jednego roweru jeżdżą na nim w dwie, a nawet w trzy osoby. Niektórzy nie oddają pojazdu na stację Mevo i pozostawiają go na swojej zamkniętej, prywatnej posesji. Skrajny przypadek polegał na tym, że ktoś porzucił rower na dachu kiosku. Metropolia już dłużej nie będzie przyglądać się takim patologicznym zachowaniom i od soboty 23 września zacznie wprowadzać dotkliwe kary, które mają wyeliminować takie zachowania.

Przykładowo za jazdę na rowerze przez więcej niż jedną osobę zapłacimy 100 zł, a za jazdę na koszu lub inną próbę zniszczenia roweru – 500 zł. Jeśli ktoś porzuci rower w strefie zabronionej, czyli we wszystkich miejscach niedostępnych dla serwisu, zapłaci za to 450 zł. Uszkodzony koszyk będzie oznaczał karę w wysokości 2000 zł, a kradzież baterii 3000 zł. Najwyższe kary będą dotyczyć uszkodzenia roweru uniemożliwiającego naprawę oraz kradzieży roweru. W takich przypadkach winowajca zapłaci aż 12 000 zł. Więcej na temat kar mówi kierowniczka projektu Mevo.

Dodajmy, że operator przypomina o regularnym aktualizowaniu aplikacji Mevo. Z każdą aktualizacją wprowadzany jest szereg zmian i ulepszeń. Eliminowane są najczęstsze błędy, dzięki czemu korzystanie z rowerów jest wygodniejsze. Jednocześnie metropolia dziękuje za zgłaszanie wszystkich błędów i niedogodności związanych z pracą systemu. Są one przekazywane na bieżąco do hiszpańskiego operatora, firmy City Bike Global, która pracuje nad ich wyeliminowaniem.