Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

grand prix siatkówka plażowa
Nasz Tczew

Drugi turniej Grand Prix Tczewa

Na Kanonce rozegrano drugi turniej w ramach Grand Prix Tczewa w siatkówce plażowej.

W czwartek na sześciu piaszczystych boiskach Kanonki blisko 50 duetów rywalizowało w drugim turnieju XVIII Grand Prix Tczewa w siatkówce plażowej.

W pierwszym turnieju XVIII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej padł rekord frekwencji i była piękna pogoda. W drugim, który odbył się w miniony czwartek par było mniej, a i aura dla siatkarzy nie była łaskawa, przeszkadzał im silny wiatr. Do rywalizacji przystąpiło 48 zespołów (28 w kategorii OPEN, 13 duetów żeńskich i siedem w kategorii 40+).

Najlepsze były Natalia Zielińska i Marta Podolska, drugie miejsce zajęły Anna Spittel i Dorota Truskowska, a trzecie Magda Fijoł i Olga Kozłowska.
Ciągle nie ma mocnych na parę starogardzko-skarszewską Krzysztof Dusowski i Jarosław Szwajkowski w kategorii 40+. Drugie miejsce zajęli tczewianie Jakub Szenrok i Adam Zieliński, a trzecie Zbigniew Kowalski i Robert Jędrzejczak z Malborka.
W kategorii OPEN zwyciężyli bracia Adam i Michał Ryńscy z Gdyni, w zaciętym finale pokonali 22:20 Piotra Grabana i Macieja Łukasika. W meczu o trzecie miejsce bracia z Pelplina Maciej i Michał Kaszowicz wygrali 21:15 z tczewianami Rafałem Roikiem i Marcinem Neumannem.

16 lipca Grand Prix osiągnie półmetek, po którym nastąpi 3-tygodniowa przerwa.