Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

20-lecie Brama
Nasz Tczew

Dwudzieste urodziny TTK Brama

Tczewskie Towarzystwo Kulturalne Brama obchodziło jubileusz 20-lecia. Urodziny połączono z obchodami roku moniuszkowskiego, a uświetniły je koncert oraz występ satyryka Andrzeja Poniedzielskiego.

Tczewskie Towarzystwa Kulturalnego Brama działa już od dwudziestu lat. Mieskszkańcom naszego maista kojarzy się z organizacja wydarzeń kulturalnych, na przykład z cyklem Ogrody Sztuk. Jubileusz był okazją do zorganizowania kolejnego wydarzenia, ale też do przypomnienia dorobku Bramy i podsumowania działalności tego stowarzyszenia. Jubileuszowe spotkanie w Centrum Kultury i Sztuki prezes bramy Ludwik Kiedrowski postanowił połączyć z obchodami Roku Moniuszkowskiego w Polsce. W specjalnym koncercie z utworami Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Wilhelma Poppa czy Dimitrija Szostakowicza wystąpili uczniowie i nauczyciele z Państwowej Szkoły Muzycznej 1 stopnia imienia Janiny Garści w Tczewie.

Brama postanowiła uhonorować w Roku Moniuszkowskim Magdalenę Kubicką-Netkę, która jest dyrygentką Harcerskiej Orkiestry Dętej imienia Stanisława Moniuszaki. Odebrała ona statuetkę za propagowanie muzyki i pieśni patrona orkiestry.

Z prezentacji podczas gali można było się dowiedzieć o działalności Bramy w liczbach: stowarzyszenie zorganizowało ponad 300 różnego rodzaju imprez, w których wzięło udział ok. 570 artystów. Były to koncerty, spotkania autorskie, wystawy spektakle teatralne, a także pokazy i konkursy tańca. Bramowicze uczestniczyli też w wyjazdach krajowych i zagranicznych, organizowali szkolenia i spotkania profilaktyki zdrowotnej.
Podczas gali nie mogło zabraknąć życzeń i prezentów. te ostatnie na prośbę Bramy były to wolne datki na czujniki czadu, które trafią do potrzebujących rodzin i placówek. Jubileuszową galę zwieńczył występ satyryka, poety i pieśniarza, aktora teatru Ateneum Andrzeja Poniedzielskiego.