Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Dwupoziomowy parking będzie opóźniony
Nasz Tczew

Dwupoziomowy parking będzie opóźniony

Wbrew zapowiedziom nie w tym, a dopiero w przyszłym roku powstanie dwupoziomowy parking przy węźle transportowym koło dworca kolejowego. Inwestycja będzie kosztować około trzynastu milionów złotych, z czego unijna dotacja wyniesie około dziewięciu milionów.

Już od dłuższego czasu mieszkańcom Tczewa nie wystarcza parking przy węźle transportowym z ponad 250 miejscami postojowymi. Z tego powodu w jego bezpośrednim sąsiedztwie w tym roku miał powstać parking dwupoziomowy zapewniający kolejne sto miejsc. Inwestycja będzie jednak opóźniona. W programie „Pytania do prezydenta” Mirosław Pobłocki wyjaśnił z jakiego powodu.

Jeżeli w 2020 roku ruszy budowa dwupoziomowego parkingu oznaczać to będzie kumulację kilku zadań drogowych na terenie Nowego Miasta. Przypomnijmy, że w przyszłym roku planowana jest realizacja ostatniego, czwartego etapu przebudowy ulicy Gdańskiej w najbardziej newralgicznym fragmencie, czyli pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Pomorską a wiaduktem marszałka Płażyńskiego. Władze Tczewa w 2020 roku planują także wymianę wiaduktu w ciągu ulicy Mostowej.