Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

powitanie wiosny
Nasz Tczew

Dzieci powitały wiosnę na placu Hallera

Długo na nią czekaliśmy – wreszcie jest! Wiosna pojawiła się na tczewskim rynku, gdzie została radośnie powitana przez dzieci. Widać ją również na postumencie, na którym stała niedawno Pani Zima.

Radosne powitanie zorganizowała Fabryka Sztuk. Zaprosiła na wydarzenie dzieci z wszystkich tczewskich przedszkoli i kilku szkół. Najpierw grupa zebrała się na dziedzińcu Fabryki Sztuk, następnie w kolorowym orszaku przemaszerowała przez Starówkę na plac Hallera. Tam nie zabrakło przedstawicieli władz samorzadowych, pojawił się poseł na sejm Kazimierz Smoliński. Byli też mieszkańcy Tczewa, przeważnie rodzice dopingujący swoje pociechy. Jednak głównie rynek Starego Miasta wypełnił się dziećmi.


Na rynku dominowała radość i kolory wiosny, atrybuty najbardziej oczekiwanej pory roku. Rozdawano okolicznościowe przypinki, słodycze. Program artystyczny przygotowała grupa zespół Jedyneczka dance ze Szkoły Podstawowej numer 1 prowadzony przez Joannę Pałasz.

Tradycją witania nowej pory roku w Tczewie jest odsłonięcie symbolicznej figurki. Pierwowzory znajdują się na jednej z kamienic Placu hallera. Przy wielkim dopingu, okrzykach: żegnaj Zimo, Witaj Wiosno i w asyście Pani Wiosny z Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych figurkę odsłonił prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki.