Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

auta elektryczne
Nasz Tczew

Ekopatrol i elektryczne auta miejskich spółek

Ustawa o elektromobilności nakazuje samorządom korzystanie w określonej liczbie z pojazdów o napędzie bezemisyjnym, czyli na przykład elektrycznym. Trzy miejskie spółki oraz Straż Miejska w związku z tym zakupiły pojazdy na prąd. Niedawno zaprezentowano je wszystkie na parkingu urzędu miejskiego.

Samorządy lokalne, a także spółki samorządowe, mają promować ekologię. Nie tylko komunikacja miejska, służby mundurowe, ale także Zakład Utylizacji Odpadów Stałych, Zakład Wodociągów i Kanalizacji czy Zakład Usług Komunalnych.

Straż Miejska w Tczewie otrzymała samochód elektryczny Kia Soul, który będzie służył głównie do patroli ekologicznych, w tym kontroli tego, czym palimy w piecach.
Kluczyki do nowego samochodu oficjalnie przekazał strażnikom prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki. Dodatkowo auto elektryczne tczewskiej straży miejskiej będzie wyposażone w specjalistycznego drona. Stąd nazwa ekopatrol.

Mowa o urządzeniu, które będzie swego rodzaju latającym laboratorium, mierzącym kluczowe parametry jakości powietrza. Będzie pełnił funkcję prewencyjną – na podstawie jego badań strażnicy miejscy będa mogli karać za zanieczyszczanie powietrza.
Na zakup drona miasto Tczew pozyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w wysokości 20 tysięcy złotych.