Przez dwa dni w Szkole Podstawowej nr 11 dzieci miały okazję poznać objazdową wystawę warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Pozwala ona samodzielnie uczniom eksperymentować, z bliska doświadczać zjawisk, o których dowiadują się od nauczycieli i z podręczników.
Wystawa o nazwie Eksperymentuj, jaka zawitała do Szkoły Podstawowej nr 11 im. Mikołaja Kopernika w Tczewie, udowadnia, że nauka zachwyca, bawi i wciąga. Samodzielne eksperymentowanie budzi ciekawość. Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można było też przetestować uwięzioną piłkę, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała.
Trudno porównać zwykłe lekcje biologii, chemii, fizyki czy informatyki z pełnym niespodzianek samodzielnym odkrywaniem praw, które rządzą światem. Siedemnaście stacji z eksponatami pozwala na poszerzenie wiedzy i dobrą zabawę. Edukatorzy pomagali zrozumieć zasady ich działania oraz przybliżali prezentowane zjawiska naukowe.
Wyjazdy Naukobusa są możliwe dzięki programowi „Nauka dla Ciebie”, realizowanemu wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Barbara Pawłuszewicz nauczycielka przyrody, biologii i geografii w jedenastce, znała zalety tego projektu. Wraz z dyrektorem Piotrem Kaczmarkiem zaprosili naukobus i cierpliwie czekali na przyjazd wystawy.