Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Epidemia nie spowolniła modernizacji dworca
Nasz Tczew

Epidemia nie spowolniła modernizacji dworca

Epidemia koronawirusa nie spowolniła modernizacji dworca kolejowego w Tczewie wartej ponad 17 milionów złotych. Pasażerowie mogą już korzystać z kontenerowego dworca tymczasowego. Prawdopodobnie jeszcze w maju zostaną zamontowane schody ruchome.

Generalny remont dworca ruszył we wrześniu ubiegłego roku. Wykonawca wyłączył wówczas z użytkowania lewą stronę hali za pomocą dodatkowej ściany. Wewnątrz były czynne jedynie kasy biletowe, z kolei inne punkty usługowe na czas remontu musiały opuścić budynek dworca. Obecnie sytuacja uległa zmianie. Wykonawca wyłączył z użytkowania prawą stronę hali wraz z kasami biletowymi, a w zamian otworzył wąskie przejście po lewej stronie. W związku z tą zmianą kasy biletowe zostały przeniesione do kontenera, który znajduje się tuż przed głównym wejściem.

Dodajmy, że kasy biletowe są również czynne tuż przy końcowym przystanku autobusowym w dawnym budynku poczty. Rzeczniczka PKP S.A. dodaje, że epidemia koronawirusa nie zagroziła inwestycji.

Dzięki inwestycji poprawi się stan techniczny i estetyka budynku. Przestrzeń dworca zostanie dostosowana do potrzeb wszystkich grup podróżnych, w tym osób z niepełnosprawnościami, podróżujących z wózkami dziecięcymi czy ciężkim bagażem. Po zakończeniu przebudowy ruch pieszych zostanie poprowadzony przez plac z lokomotywą do nowego wejścia do budynku, zlokalizowanego w jego północnym szczycie. Powstały ciąg komunikacyjny pozwoli na włączenie do użytkowania komercyjnego powierzchni znajdujących się na kondygnacji -1.